Czas na ruch!

Aneta Rachwał - Adamczyk November 24, 2017 0
Czas na ruch!

Wracamy z pracy, jesteśmy zmęczeni, ale często jeszcze siadamy przed ekranem laptopa, tabletu i pracujemy dalej. To niestety jest bardzo zgubna droga, poprzez którą zasadniczo nasze zdrowie będzie cierpiało. My tymczasem wskażemy na coś, co pozwoli nam się znacznie lepiej poczuć każdego dnia. Chodzi nam mianowicie o aktywność fizyczną. Mówi się o niej bardzo wiele, wskazuje się na to, że jest ona bardzo ważna dla każdego człowieka, że jest ona bardzo potrzebna bez względu na wiek, jakim się legitymujemy. Warto zatem ruszyć się z kanapy mimo tego, że często jesteśmy zmęczeni po pracy. Nie chodzi w tym miejscu o jakiś bardzo intensywny wysiłek, ale chodzi o to, żeby po prostu się co nieco poruszać, aby pobyć na świeżym powietrzu.

Jak być aktywnym?

Wystarczy spacer i będziemy mogli mówić o lepszym zdrowiu, będziemy mogli mówić o znacznie lepszej kondycji, większej koncentracji, będziemy mogli mówić o większej witalności. Bez wątpienia zatem aktywność fizyczna jest tym elementem, który powinien nam bezwzględnie towarzyszyć każdego dnia. Dzisiaj mamy do czynienia z powszechną modą na bieganie. Nie chodzi na pewno o to, aby każdy brał udział w organizowanych biegach, ale o to, aby biegać dla własnej przyjemności oraz własnego zdrowia.

Aktywność musi sprawiać przyjemność

O wspomnianą przyjemność w dużej mierze chodzi, gdyż stosowana aktywność fizyczna powinna nam sprawiać radość. Jednocześnie też warto sobie wyznaczać bardzo konkretne cele, aby nie poprzestać na jednym czy też dwóch wypadach na bieg, ale aby bardziej się mobilizować. Poza bieganiem mamy oczywiście szereg innych możliwości związanych z różnymi formami aktywności fizycznej, możemy mówić o jeździe na rowerze, możemy mówić o pływaniu, o grze w tenisa jak również o wielu innych aspektach związanych z ruchem na świeżym powietrzu i nie tylko. Najlepiej oczywiście, gdy jest to ruch na świeżym powietrzu, ponieważ przez to możemy równocześnie też mówić o lepszym dotlenieniu naszego organizmu, o lepszym dotlenieniu naszego mózgu. Nie warto narzekać, ale trzeba po prostu zejść z kanapy i ćwiczyć.

Leave A Response »