Czy dzięki fitness można schudnąć?

Marcin B. November 7, 2016 0
Czy dzięki fitness można schudnąć?

By uzyskać szczupła sylwetkę jesteśmy gotowi do wielu poświęceń. Najważniejsze, to jednak umiejętne podejście do własnego postanowienia. Zwłaszcza, że nadchodzi zima, która zdecydowanie bardziej sprzyja leżakowaniu przed telewizorem i objadaniem się słodko – słonymi przekąskami, niż aktywności fizycznej. A skoro o niej mowa, to w poniższym teście odpowiemy sobie na pytanie “Czy dzięki fitness można schudnąć”? Bo jak się okazuje gubienie zbędnych kilogramów, to nie tylko odpowiednia dieta…

Nie wszystko co fitness odchudza

A wydawało by się, że już samo postanowienie “Idę na fitness” powinno nam zagwarantować sukces. Choć tego typu treningi polegają na angażowaniu większości mięśni, to jednak tylko niektóre ćwiczenia odpowiadają stricte za redukcje tkanki tłuszczowej.

Fat burning, jak łatwo się domyśleć jest to nic innego jak spalanie tłuszczu. Ci ciekawe sam sposób wykonywania tego ćwiczenia zależy od pomysłu danego instruktora fitness. Często są to poszczególne kroki taneczne połączone z elementem aerobiku.

Step – to cykl intensywnych ćwiczeń z ławeczką, lub podestem. Są to ćwiczenia choreograficzne. Co ważne w czasie tych treningów pracują przede wszystkim takie mięśnie jak: uda, biodra, pośladki, czy ręce. Ważna informacja – aby wykonywać to ćwiczenia trzeba mieć nie tylko poczucie rytmu, ale i mocne stawy i kręgosłup.

Power step, to również zajęcia z elementami choreografii, te jednak są przeznaczone wyłączne dla zaawansowanych trenujących.

Spin bike – trening na rowerze stacjonarnych. Jak się okazuje jedna szybka jazda z przerzutkami pozwala spalić nawet 1200 kalorii.

ABS – inaczej Abdominal Body System, ćwiczenie to jest z użyciem ciężarków na nogi, jednak w treningu aktywnie biorą udział zarówno mięśnie ud, jak i pośladków. Sam trening natomiast ma na celu przede wszystkim redukcje tłuszczu na brzuchu.

BBS (Biodra, Brzuch, Stretching) – to gimnastyka zarówno dla mięśni brzucha, jak i bioder, czy pośladków. Treningi te nie tylko rozciągają, ale i odprężają ciało.

Woda idzie z pomocą

Bo tak zwane aqua treningi, to ostatnio coraz bardziej modny sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Stąd chociażby zrodził się pomysł na dobrze znane wszystkim aqua maratony zumby. Treningi w wodzie nie tylko wpływają korzystnie na naszą sylwetkę, ale i kręgosłup zabiegając tym samym bólom i wadom postawy. Ponadto pływanie doskonale redukuje stres, którego nadmiar również nie wpływa korzystnie na naszą wagę.

Leave A Response »