Czy warto ćwiczyć w domu?

Bartek M. November 29, 2016 0
Czy warto ćwiczyć w domu?

Z roku na rok zwiększa się ilość osób zdających sobie sprawę z tego jak ważna jest systematyczna aktywność fizyczna. Przekłada się ona bezpośrednio na zdrowie oraz wydolność organizmu. Motywacją do ćwiczeń dla wielu jest też chęć pozbycia się zbędnych kilogramów oraz kształtowanie swojej sylwetki.

Nic więc dziwnego, że kluby fitness i siłownie cieszą stale rosnącą popularnością. Nie każdy jednak może regularnie ćwiczyć poza domem. Rozwiązaniem jest trening we własnym domu.

Wielu uważa, że treningu na siłowni nie można niczym zastąpić, jednak okazuje się, że uzyskanie dobrych wyników jest możliwe bez korzystania ze skomplikowanych urządzeń treningowych. Wystarczy posiadać w domu podstawowe przyrządy do ćwiczeń, które umożliwią kształtowanie najważniejszych partii ciała. Aby zorganizować domową siłownię nie trzeba dysponować dużą ilością wolnej przestrzeni.

Dzięki domowej siłowni możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy oraz czasu. Każdy kto uczęszczał do profesjonalnego klubu fitness wie jak drogie są karnety. Ćwicząc w domu można za zaoszczędzone środki kupić przyrządy do ćwiczeń. Co ważne domową siłownię można wyposażać stopniowo.

Zaletą takiego rozwiązania jest też oszczędność czasu, który trzeba byłoby poświecić na dojazdy. Poza tym kluby fitness są otwarte w konkretnych godzinach natomiast w domu można trenować zawsze, gdy mamy na to czas. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które mają nieregulowany czas pracy.

Ćwiczenia w domu zapewniają również komfort. Wiele osób rezygnuje z treningów ponieważ wstydzi się swojego ciała. W swojej siłowni można trenować przy ulubionej muzyce i w dowolnym stroju. Dobre nastawienie ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu, ponieważ najważniejsze aby ćwiczenia sprawiały nam przyjemność. W przeciwnym wypadku szybko stracimy motywację do treningu i go porzucimy.

Ważny jest również zakup odpowiednich przyrządów do ćwiczeń. Nie ma idealnego zestawu, wybór powinien być kwestią indywidualną. Powinien on być dobrany pod kątem celów, które mamy zamiar osiągnąć. Ważne jest również by trening dawał maksimum satysfakcji. Jednak jest kilka urządzeń, które powinny się znaleźć w każdej domowej siłowni, są to między innymi:

  • hantle,
  • sztanga,
  • rower treningowy,
  • drążek do podciągania,
  • ławeczka do ćwiczeń,
  • skakanka,
  • mata do ćwiczeń.

To właśnie te urządzenia znaleźć się w siłowni na samym początku. Dają one możliwość wykonywania zarówno treningu aerobowego jak i siłowego, a co najważniejsze nie są szczególnie drogie.

Leave A Response »