Domowa siłowania? Warto!

Bartek M. October 7, 2016 0
Domowa siłowania? Warto!

Liczba otwieranych w ciągu roku siłowni jasno wskazuje na rosnące zainteresowanie Polaków utrzymaniem dobrej formy fizycznej. Już teraz klubów jest na tyle dużo, że gdy któryś z nich nie będzie odpowiadać Twoim potrzebom, bez problemu znajdziesz inny. Może jednak warto pomyśleć o tym, by zamiast chodzić do komercyjnego klubu urządzić sobie swoją własną domową siłownię?

Czy warto?

Oczywiście trenować można nawet bez żadnych akcesoriów. Rzecz w tym, że wszelkiego typu przyrządy sprawiają, że liczba ćwiczeń możliwych do wykonania rośnie. Co więcej, z ich pomocą możesz wykonać plan, który bez przyrządów i maszyn byłby znacznie utrudniony. Przykładowo rowerek treningowy pozwoli Ci ćwiczyć jazdę w niezmiennie równym tempie, a sztangi pozwolą trenować podnoszenie ciężarów.

Osobną kwestią są zyski zdrowotne i wpływ na sylwetkę – dwa cele, których osiągnięcie dzięki siłowni będzie o wiele prostsze, co zostało już opisane w wielu artykułach dostępnych w internecie.

Domowa siłownia – czy warto inwestować?

Osobną sprawą jest to, czy warto inwestować w domową siłownię, skoro istnieje tyle klubów, w których można korzystać ze sprzętów. Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Kompletując nawet tylko kilka sprzętów, na przykład rowerek stacjonarny, ławeczkę do ćwiczeń i kilka sztang zyskujesz całkiem sporo.

Mówiąc o korzyściach należy wspomnieć o tym, że:

  • Za sprzęt płacisz tylko raz, potem ćwiczysz do woli. Nie ograniczasz się przy tym karnetami, ani godzinami otwarcia siłowni.
  • Nigdzie nie musisz dojeżdżać, wszystko masz pod ręką!
  • Niezależnie od zaplanowanych dłuższych treningów, możesz regularnie korzystać z krótkich powtórzeń ćwiczeń. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie byłoby możliwe w przypadku braku sprzętu w domu!

Jest też jeszcze jedna korzyść. Mając tego typu sprzęt w swoim domu łatwiej przekonasz do przynajmniej lekkiej aktywności fizycznej tych członków rodziny, którzy na co dzień unikają wszystkiego co męczące.

Sam sprzęt najlepiej kupować bezpośrednio w sklepach sportowych, takich jak prosportowy.pl, gdzie masz duży wybór i łatwo dopasujesz przyrządy o odpowiadających Ci parametrach.

Leave A Response »