Gimnastyka dla leniwych

Aneta Rachwał - Adamczyk August 2, 2015 0
Gimnastyka dla leniwych

Pomimo, że doskonale zdajemy sobie sprawę, że sport to zdrowie, to  jednak nie każdy z nas lubi aktywność fizyczną, a wręcz jesteśmy leniwi aby ćwiczyć. Jednakże smukła sylwetka, piękne ciało i doskonała kondycja to marzenie wielu osób, co sprawia, że bez żadnych wyrzeczeń staramy się to osiągnąć. Najlepszą bronią, aby osiągnąć wymarzone efekty i wyniki bez wielkich wysiłków jest Pilates.

Ćwiczenia dla każdego

Pilates to metoda ćwiczeń opracowana przez Niemca o nazwisku Joshep H. Pilates. Ów mężczyzna opracował ćwiczenia, które to miały pomóc mu walczyć z krzywicą. Jednakże zestawy te okazały się skuteczne także dla sportowców, którzy ulegli kontuzjom czy też tancerzom. Niedługo potem ćwiczenia te zrewolucjonizowały wiele klubów fitness, a dziś pilates popularny jest na całym świecie i ćwiczą osoby w każdym wieku.

Czym jest pilates?

Pilates to gimnastyka która połączona jest z jogą oraz elementami baletu. Ćwiczymy przy muzyce spokojnej, przy której łatwo można się zrelaksować. także nasze ruchy są wolne, z podkreśleniem na precyzyjność. W czasie tej gimnastyki angażujemy do pracy nie tylko mięśnie duże, ale także te mniejsze, rozciągamy je i prężymy. Dzięki temu dbamy o każdą partię ciała, a także o nasz układ oddechowy.

Kto powinien ćwiczyć pilates?

Pilates może ćwiczyć każdy z nas, albowiem nie ma tutaj żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o płeć, wiek czy też kondycję fizyczną. Gimnastyka ta jest świetna dla tych, którzy pragną poprawić elastyczność ciała, a także zachować prawidłową postawę każdego dnia. Pamiętać jednak należy, że pilates nie wolno wykonywać wówczas kiedy borykamy się z osteoporozą, zwyrodnieniami kręgosłupa, bądź też jesteśmy w ciąży.

Efekty ćwiczeń

Pilates przynosi nam szereg pozytywnych efektów, lecz przede wszystkim sprawia, że zwiększa się świadomość naszego ciała, a także lepiej słyszymy sygnały, które nam wysyła. Ćwiczenia sprawiają, że możemy zharmonizować cały organizm, a także wzmocnić mięśnie oraz stabilizować kręgosłup. Dzięki temu, że regularnie uprawiamy pilates możemy zapobiec także bólom kręgosłupa oraz sprawić, że nasza sylwetka stanie się smukła.

Leave A Response »