Jak ćwiczyć i spalać kalorie nie wychodząc z domu?

Marcin B. May 10, 2020 0
Jak ćwiczyć i spalać kalorie nie wychodząc z domu?

Utrata zbędnych kalorii wymaga nieco wysiłku. Tenże wysiłek jednakże powinien być dobrze zaplanowany, aby można było mówić o realnych rezultatach. Skuteczne będzie połączenie dwóch kluczowych elementów. Mowa jest mianowicie o odpowiedniej diecie jak również i odpowiedniej aktywności fizycznej. W tym względzie jednak wcale nie ma potrzeby, aby wychodzić z własnego domu, aby udawać się na siłownię czy też w inne miejsce dedykowane aktywności fizycznej.

Aktywność fizyczna to podstawa

Mówiąc o ćwiczeniach we własnym domu, należy wskazać zarówno na odpowiedni ich rodzaj jak i odpowiednią intensywność. Skuteczne spalanie kalorii we własnym domu sprowadza się do stosowania kilku istotnych reguł. Na pewno w tym względzie bardzo istotna jest właściwa rozgrzewka obejmująca wszystkie partie mięśniowe. Dzięki temu będzie nam się łatwiej ćwiczyć, a poza tym unikniemy niepotrzebnych naprężeń. Jakie ćwiczenia możliwe do wykonania we własnym domu pozwalają na uzyskanie zadowalających, na uzyskanie wymiernych rezultatów? Na pewno do takich ćwiczeń należy zaliczyć:

  • – skakankę,
  • – pompki, przysiady, wypady,
  • – trening cardio we własnym domu – chód, lekki bieg,
  • – chodzenie po schodach,
  • – rowerek stacjonarny,
  • – wioślarz,
  • – orbitrek.

Każda z tych form ćwiczeń pozwala na utratę dosyć sporej ilości kalorii, co też będzie miało swoje odzwierciedlenie w naszym wyglądzie, w naszej sylwetce ciała. Przykładowo orbitrek pozwala na utratę 322 kalorii w ciągu godziny, wioślarz 481, rowerek 498, a bieganie 566 przy założeniu że biegniemy przez 20 minut i pokonujemy dystans 3 kilometrów. Nieodłącznym elementem będzie również rozciągnięcie po zakończeniu aktywności. Pozwoli ona na uniknięcie niepotrzebnych zakwasów, a tym samym możliwe będzie swobodne przystąpienie do ćwiczeń także kolejnego dnia.

Nie zapominajmy o diecie

Poza aktywnością fizyczną istotnym elementem pozwalającym na uzyskanie jakichkolwiek dobrych efektów jest oczywiście zdrowa dieta. Powinna ona zawierać takie elementy jak zwiększona ilość warzyw, owoców czy też zdrowych tłuszczów. Powinno się wyeliminować z codziennych posiłków niezdrowe tłuszcze, cukry, sól, powinno unikać się produktów wysoko przetworzonych. Płyny należy uzupełniać pijąc każdego dnia zwiększoną ilość wody. W ten sposób zadbamy także o dostawę niezbędnych dla organizmu minerałów.

Seks na odchudzanie

finkamagra - sklep z suplementami na potencjęJest jeszcze jeden element, dzięki któremu będziemy mogli mówić o zwiększonej efektywności naszych starań o lepszy wygląd, o lepszą sylwetkę naszego ciała. Mowa jest mianowicie o naszej aktywności seksualnej. Nie jest żadną tajemnicą bowiem, iż owa aktywność fizyczna – rozumiana tutaj również jako aktywność fizyczna – pozwala na skuteczną utratę dosyć sporej ilości kalorii. Tym samym nie myślimy już tylko o wysiłku, o zmęczeniu, ale łączymy ze sobą przyjemność seksu oraz działania na rzecz utraty kalorii.

Siłownia ani też żadne inne zajęcia fizyczne organizowane w grupie nie są jedynymi skutecznymi sposobami na to, aby pozbyć się nadmiernej ilości kalorii. Można jak najbardziej skutecznie działać w tym względzie także we własnym domu.

Leave A Response »