Jak pokonać słomiany zapał do sportu?

Marcin B. April 1, 2016 6
Jak pokonać słomiany zapał do sportu?

O pięknej i szczupłej sylwetce marzą chyba niemal wszyscy. Jak wiadomo nie zawsze łatwo jest znaleźć w sobie motywację do regularnych ćwiczeń fizycznych i trzymania restrykcyjnej diety. Zwykle bywa tak, że misterny plan częstego uprawiania sportu i przestrzegania założonego jadłospisu po pewnym czasie schodzi na dalsze tory. Można jednak doskonale temu zapobiec.

W jaki sposób? Korzystając z usług trenera personalnego.

Jaką rolę pełni trener personalny we wzmacnianiu motywacji?

Już sam fakt, że decydujemy się na trening pod okiem doświadczonego specjalisty, z którym zawsze umawiamy się na dogodną dla nas porę, niejako wymusza na nas poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na treningi.

Jeśli zakładamy sobie, że będziemy samodzielnie ćwiczyć regularnie, bardzo często szukamy wymówek, dla których ostatecznie tego nie robimy. Kiedy natomiast wiemy, że jesteśmy umówieni z trenerem, który swój czas zarezerwował tylko dla nas, by służyć nam swoją wiedzą i doświadczeniem, wówczas zawsze tak ustalimy swój plan zajęć, by zawsze znaleźć czas na trening personalny.

Dobór diety i odpowiednich ćwiczeń

Musimy pamiętać również o tym, że trener personalny posiada ogromną wiedzę na temat procesów zachodzących w naszym organizmie w czasie uprawiania sportu i korzysta z niej podczas zajęć z nami.

Dzięki wykorzystaniu jego umiejętności i doświadczenia, my dużo szybciej osiągamy efekty w postaci szybszego spalania tkanki tłuszczowej i zrzucania zbędnych kilogramów. Pierwsze rezultaty możemy zauważyć już po kilku sesjach. Dopinguje nas to do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej pracy nad naszą kondycją i figurą.

Jeśli zdecydujemy się na współpracę z trenerem personalnym, możemy być pewni, że uwzględniając wszelkie nasze uwarunkowania zdrowotne, dobierze on dla nas najlepszą formę diety i treningu.

Praca nad figurą i sylwetką pod okiem trenera personalnego może w zupełności zastąpić nam kosztowne konsultacje z dietetykiem, czy fizjoterapeutą. Poza tym, ćwicząc z trenerem, mamy pewność, że nie przeciążymy sobie stawów i mięśni, co bardzo często zdarza się u osób, które samodzielnie trenują na siłowni.

Jeśli zainteresowała was współpraca z trenerem personalnym i chcielibyście zobaczyć, jak wygląda ona w praktyce, zajrzyjcie na stronę: http://bodyfactory-trener.pl/

6 Comments »

 1. abakercja April 4, 2016 at 12:25 pm - Reply

  moim zdaniem słomiany zapał stanowi świetną parę z bardzo wysokimi oczekiwaniami. jeżeli chce za dużo i to od razu łatwo się zrazić.

  • Marcin B. May 18, 2016 at 3:09 pm - Reply

   Nawet najdłuższa droga rozpoczyna się od pierwszego kroku 🙂

 2. Łukasz April 20, 2016 at 9:17 am - Reply

  Pokonanie własnego lenia, przełamanie się i zaczęcie ćwiczeń z całą pewnością nie jest łatwe ani szybkie. Na pewno potrzeba trochę czasu aby wyrobić w sobie potrzebę ruchu i nawyki do ćwiczeń. Jeżeli znamy osobę, która mogłaby nas w to wprowadzić to byłaby to olbrzymia pomoc.

  • Marcin B. May 18, 2016 at 3:10 pm - Reply

   W grupie raźniej. Stąd też wszelkie motywacyjne fory i grupy na FB 🙂

 3. nel June 2, 2016 at 5:02 am - Reply

  Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak znaleźć motywację

  • Marcin B. June 9, 2016 at 7:28 am - Reply

   Dzięki, staramy się jak możemy dostarczać motywacyjnych treści 🙂

Leave A Response »