Jak wybrać buty do fitnessu?

Aneta Rachwał - Adamczyk February 24, 2015 0

Fitness cieszy się coraz większą popularnością, albowiem przynosi nam ogromną ilość korzyści zdrowotnych, wspomaga kształtowanie sylwetki, ale także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Jednakże zanim udamy się na pierwsze zajęcia musimy się odpowiednio przygotować, a przede wszystkim wybrać buty do fitnessu, aby ćwiczyło nam się wygodnie.

Jak wybrać?

Buty, jakie zabieramy ze sobą na zajęcia fitness muszą być przede wszystkim lekkie, a także stworzone z oddychających materiałów. Istotne jest także to, aby w doskonały sposób amortyzowały one naszą stopę, ale także, aby były stabilne w czasie ruchu. Nie warto udawać się do klubu w trampkach czy też tenisówkach, ponieważ ten zły wybór może nawet doprowadzić do kontuzji. Wybór jest, więc bardzo ważny, co sprawia, że pod uwagę musimy wziąć kilka elementów. Warto zastanowić się nad podeszwą, albowiem podeszwa buta musi cechować się przyczepnością, nie być śliska, aby dostosowała się do każdej powierzchni. Dodatkowo nasze buty muszą być stabilne, chronić kostkę oraz zapobiegać różnorodnym urazom. Dzięki temu łatwiej nam też będzie zachować równowagę oraz stabilizować cały układa ruchu. Najlepiej wybrać obuwie sznurowane, które dopasujemy idealnie do stopy a tym samym będzie ona stabilna w czasie wszystkich ćwiczeń.

Istotnym elementem jest także amortyzacja. Obecnie mamy możliwość zakupu obuwia wyposażonego w podeszwę poduszkę powietrzną lub żelową. Ten rodzaj obuwia zmniejsza wstrząsy oraz zapobiega urazom. Warto wybrać także idealny materiał, a najlepszym będzie skóra naturalna, albowiem sprawia ona, że nasza stopa, nawet w czasie trudnego wysiłku nie poci się.

Leave A Response »