Jaki sport kochają Polacy?

Anna Dydymska May 15, 2016 0
Jaki sport kochają Polacy?

Skoki narciarskie, piłka nożna, żużel, tenis, koszykówka, siatkówka, czy piłka ręczna. Kto z nas nie kocha usiąść przed telewizorem z małymi przekąskami i pokibicować naszym reprezentantom. Kamil Stoch, Robert Lewandowski, Justyna Kowalczyk – przed szklanym ekranem każdy z nas ma możliwość być trenerem i wyrażać swoją opinie na temat formy naszego ulubieńca. Taka już nasza natura. Szalejemy z radości, gdy nasi zdobywają medale i krytykujemy, gdy mają słabszą formę.

Telewizja ma ogromny wpływ na rozwój naszych sportowych pasji. Dzieci i młodzież wzorując się na swoich idolach zaczynają próbować ich naśladować. Często zapał kończy się na zwykłym hobby, zdarzają się jednak perełki, które okazują się sportowcami na skale światową.

Tak, czy inaczej, ćwiczyć zawsze warto. Niezależnie od tego jak potoczy się później nasze życie, sama aktywność fizyczna może przynieść wyłącznie same korzyści. A im wcześniej zaczniemy, tym lepiej – te słowa zwłaszcza dla tych, którzy pragną być mistrzami.

Wielu z nas jednak traktuje aktywność fizyczną jako zwyczajne hobby pozwalające im na odpoczynek od szarej codzienności. A jakie dyscypliny uprawiamy najchętniej?

Zima – narty i snowboard

Dlatego tak wielu z nas chętnie wyjeżdża w góry. Bo przecież jakie miejsce jest najlepsze dla narciarstwa, jeśli nie górskie stoki. W przypadku amatorów, a zwłaszcza dzieci nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – odpowiedni ubiór i kask. Dobrze, jeśli nasza wakacyjna jazda odbywa się pod okiem fachowca. Zwróćmy też uwagę na jakość naszego sprzętu.

Wiosna – rolki, rower i… bieganie

Słoneczna pogoda zachęca nas do tego, aby poprzebywać na świeżym powietrzu. Grunt, by robić to aktywnie. Dlatego pierwsze promienie słońca, to dla nas idealna okazja do tego, aby pojeździć na rolkach, lub na rowerze po pobliskim parku. Wiosną zazwyczaj lubimy też pobiegać. W tym celu chętnie korzystamy z porad trenera personalnego – ten doradzi nie tylko w kwestii samego stylu biegania, ale i odpowiedniego stroju, czy obuwia.

Lato – pływanie i sporty wodne

Bo przecież gdzie lepiej się zrelaksujemy w upalny dzień jak nie nad wodą? Chętnie pływamy w wodzie i na wodzie, na przykład podczas spływów kajakowych. Niestety, o ile ta forma aktywności fizycznej o ile jest niezwykle przyjemna, o tyle źle wykonywana może być niebezpieczna. Wybierasz się na łódkę, kajak? Nigdy nie zapominaj o kapoku! Pływaj wyłącznie w dozwolonych miejscach.

Jesień – czas siłowni i klubów fitness

Jesienią pogoda nie zachęca nas do długich wędrówek po mieście. Dlatego właśnie w tym czasie tak dużą popularnością cieszą się siłownie i kluby fitness.

Polacy lubią tańczyć

Co ciekawe w ramach aktywności fizycznej nie tylko jesienią, ale i przez cały rok chętnie wybieramy się na kursy tańca. Salsa, tańce standardowe i zumba – ta ostatnia, niezwykle popularna jest połączeniem aerobiku z elementami tańców latynoamerykańskich. Jest to sposób nie tylko na poprawę kondycji fizycznej, ale i doskonałej zabawy.

Leave A Response »