Joga – jak oddziałuje na ciało i ducha?

Aneta Rachwał - Adamczyk May 29, 2017 0
Joga – jak oddziałuje na ciało i ducha?

Joga jest dyscypliną, która oddziałuje nie tylko na nasze ciało, ale również ducha, ponieważ wiąże się z ćwiczeniami koncentracji oraz relaksacji. Dobroczynnie wpływa nie tylko na nasze ciało fizyczne, ale i duchowość.

Najważniejsza zaleta jogi

Joga działa na usprawnienie całego naszego ciała, ponieważ skupiamy się na jego ułożeniu. Jeśli wykonujemy ćwiczenia jogi wówczas używamy siły ciężkości a tym samym ćwiczymy naszą równowagę. Dodatkowo joga obejmuje wiele stref ciała. W ćwiczeniach angażujemy mięśnie brzucha, nóg, ramion czy pleców. Dodatkowo używamy również siły ciężkości, dzięki czemu ćwiczymy zmysł równowagi. Ćwiczenia, które wykonujemy w jodze obejmują strefy ciała. Angażujemy więc partie wszystkie wykonując szereg różnorodnych ćwiczeń. Joga wzmacnia mięśnie pleców, brzucha, wpływa pozytywnie na postawę całego ciała.

Większa elastyczność dzięki jodze

Regularnie ćwicząc jogę możemy nie tylko opanować proces prawidłowego oddychania, ale także zwiększyć elastyczność swojego ciała. Elastyczność ciała nie jest elementem wrodzonym, dlatego możemy ją osiągnąć jedynie przez trening. Giętkość ciała sprawia, ze eliminujemy uczucie dyskomfortu, oraz ograniczamy napięcie ciała, które wywołane jest codzienną pracą i obowiązkami. Zwiększamy znacząco swoją mobilność, zakres ruchu ciała, oraz codziennej swobody. Co więcej, zmniejsza się ryzyko kontuzji i urazów.

Aktywność sportowa i relaks

Joga pozytywnie wpływa nie tylko na stan naszego ciała ale i ducha. Ćwicząc skupiamy uwagę tylko na sobie, wyciszamy się i rozluźniamy. Osiągamy spokój ducha i zmniejszamy stres. Warto wspomnieć, że w czasie ćwiczeń, kiedy koncertujemy się na oddychaniu, równowadze i osiągnięciu danych pozycji możemy oddzielić się od naszych codziennych problemów i kłopotów. Osiągniemy dystans, który zaowocuje uspokojeniem i zastrzykiem energii na resztę część dnia. Joga to doskonały sport, zarówno dla ciała jak i dla ducha.

 

Leave A Response »