Kamera sportowa idealny sposób na rejestrowanie treningów

Aneta Rachwał - Adamczyk December 16, 2015 0
Kamera sportowa idealny sposób na rejestrowanie treningów

Czasami ćwicząc zastanawiamy się, jak tak naprawdę wygląda nasze technika w dyscyplinie, którą uprawiamy, bądź też po prostu chcemy zobaczyć, jak wygląda nasza aktywność fizyczna. Jeśli zrobimy zdjęcie aparatem, nie odda naszego wysiłku, zaś patrząc w lustro skupiamy się na samych sobie nie na ćwiczeniach. Najlepiej jest, więc uwiecznić nasze wyczyny z użyciem kamery sportowej. Dzięki temu później możemy obejrzeć film, dokonać jego dokładnej analizy i poprawić ewentualne błędy, jakie popełniamy.

Dobrze dobrany sprzęt

Zanim zaczniemy filmować musimy adekwatnie dobrać sprzęt. Jedną z popularnych dziś marek jest GoPro, która projektuje swoje kamery w taki sposób, aby każdy mógł prosto uwiecznić swoje wyczyny, ćwiczenia i treningi. Tego typu kamerę można umieścić zarówno na statywie przy bieżni, jak też nagrywać może inna osoba. Kamery tego typu są odporne na uszkodzenia, kurz, co ma wszak ogromne znaczenie, jeżeli filmujemy naszą aktywność fizyczną w plenerze.

Dodatkowo bardzo często w chwili, kiedy ćwiczymy mamy do czynienia z deszczem lub inną niesprzyjającą pogodą. Warto, więc wybrać kamerę, która jest wodoszczelna. Taką możemy zabrać ze sobą na narty, a tym samym będziemy mieli możliwość oglądania później trasy, jaką pokonaliśmy. Każda kamera posiada również wbudowany mikrofon, zaś dzięki portom USB możemy nasz film przenieść na komputer.

Funkcjonalne kamery sportowe

Z całą pewnością wybierając kamerę sportową istotną funkcją, na jakiej należy się skupić jest możliwość nagrywania pętli. Jest to możliwość nagrywania nowych danych bez względu na pojemność pamięciową karty. Dziś wielka ilość rowerzystów zabiera ze sobą kamery, jakie to umieszcza na ramieniu, bądź na kasku. Taki film jest obrazem z punktu widzenia osoby kierującej, jednak równie dobrze może być filmem poglądowym z trasy, po której to w późniejszym czasie mają się odbyć oficjalne zawody. Dzięki temu, że nagramy trasę możemy dokonać jej analizy i świetnie się przygotować. Także biegacze mogą pozwolić sobie na kamerę, albowiem wystarczy umieścić ją na nadgarstku.

Kamera sportowa jest obecnie uważana za bardzo, dzięki któremu nie tylko jesteś wstanie dostrzec swoje błędy, ale także masz możliwość rejestrować swoje treningi na szlakach i ścieżkach. Oczywiście jest ona także świetnym urządzeniem, które pozwoli ci zapisać swoje przeżycia i wyczyny sportowe.

Leave A Response »