Modnie i wygodnie – wybieramy damskie spodnie narciarskie

Bartek M. January 23, 2018 0
Modnie i wygodnie – wybieramy damskie spodnie narciarskie

Białe szaleństwo na stokach narciarskich zyskuje coraz większą grupę swoich zwolenników. Na pewno w tym miejscu musimy powiedzieć, że zarówno infrastruktura jak i dostępność do wysokiej jakości odzieży narciarskiej to elementy, z którymi mamy do czynienia obecnie. My będziemy chcieli w sposób szczególny skupić się tutaj na odzieży narciarskiej, na jej prawidłowym doborze, ponieważ nie jest to takie proste i oczywiste. Na co zatem warto zwrócić uwagę, jakie elementy weźmiemy pod uwagę, powinniśmy wziąć pod uwagę w momencie, gdy dokonujemy zakupu takiej odzieży?

Liczy się nie tylko zewnętrzna część

Tak naprawdę liczy się nie tylko zewnętrzna część, ale bardzo istotnym elementem jest to, co mamy pod spodem. Chodzi mianowicie o bieliznę termoaktywną, która jest niezbędnym elementem podczas szusowania na stokach narciarskich. Wybór owej bielizny dotyczy zarówno jej górnej jak i jej dolnej części. Powinna ona odznaczać się dobrymi parametrami oddychalności, a tym samym nie powinna powodować pocenia się i naszego dyskomfortu. W tym miejscu jednakże będziemy chcieli skupić się na naszej zewnętrznej warstwie, na kurtce narciarskiej, na spodniach narciarskich. W jaki sposób powinniśmy tę odzież dobierać, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

Jakość membrany

Przede wszystkim wskażemy na takie cechy jak:

  • wodoszczelność
  • oddychalność

Spodnie narciarskie damskie SuperSklep powinniśmy kupować ze szczególnym uwzględnieniem owych cech. Mówiąc o owej wodoszczelności będziemy wskazywać na to, iż im wyższe parametry owej odzieży, tym dla nas lepiej. Wodoszczelność w granicach 5000 powinna być dla nas wystarczająca i na pewno powoduje, że przy wysokich opadach nie będziemy narażeni na to, że owa kurtka nam przemoknie. Membrana owej kurtki powinna wytrzymać słup wody wysokości 5000 ml na cm kwadratowy.

Bardzo istotna będzie także taka cecha, jaką jest odporność na działanie wiatru. W tym względzie także bardzo istotną rolę będzie pełnić owa membrana. Na pewno więc kupując kurtkę narciarską, powinniśmy brać pod uwagę jakość membrany. Kurtka taka powinna być wyposażona w różnego rodzaju odpowietrzniki, w siateczki wentylujące, a poza tym również nie może zabraknąć takiego elementu, jakim jest fartuch śnieżny. Ten ostatni element decyduje o tym czy podczas szaleństwa na śniegu do wnętrza będzie się przedostawał śnieg, czy też takie ryzyko nie zaistnieje.

Markowo czy też niekoniecznie?

Musimy zatem zadać bardzo ważne pytanie odnoszące się do tego czy kurtka narciarska, którą kupujemy powinna być sygnowana jakąś znaną marką, czy też niekoniecznie? Tutaj zdecydowanie będziemy stawiać na znaną i uznaną markę z uwagi na to, że jest to równoznaczne z wysokimi parametrami wodoszczelności, wiatroszczelności i ogólnej ochrony naszego ciała przed działaniem różnego rodzaju szkodliwych czynników. Tym samym zakup takiej odzieży w odpowiednim sklepie to pewność i gwarancja wysokiej jakości. Oczywiście jednocześnie też jest to związane z dosyć wysokim kosztem zakupu, aczkolwiek płacimy za naprawdę wysoką jakość, a tymczasem kurtki narciarskie o niskich parametrach membrany mimo swojej atrakcyjnej niskiej ceny, nie powodują naszego zadowolenia, a tym samym nie warto nimi zaprzątać sobie głowy. Wszakże chodzi przecież o to, abyśmy na stoku czuli się w pełni bezpiecznie, abyśmy czuli się wygodnie, abyśmy skupiali się tylko i wyłącznie na przyjemności szusowania na nartach czy też na desce snowboardowej. Dzięki temu możemy mówić o dobrze spędzonym czasie wolnym.

Leave A Response »