Otyłość – jak z nią walczyć?

Aneta Rachwał - Adamczyk February 28, 2018 0
Otyłość – jak z nią walczyć?

Dla nikogo nie jest zaskoczeniem w dzisiejszych czasach, że z powodu rosnącego konsumpcjonizmu, lenistwa oraz wygody ludzie zaczynają cierpieć na nadwagę oraz otyłość. Jest to straszna choroba XXI wieku, z którą należy walczyć. Ma ona wiele negatywnych skutków, które da się odczuć. Wraz z nadmiernymi kilogramami mogą nam towarzyszyć różnego rodzaju choroby, jak choćby cukrzyca typu 2, bezdechy nocne, astma i wiele, wiele innych. Powinniśmy więc zapobiegać temu.

Jak zapobiegać otyłości?

A w jaki sposób? Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie. Powinniśmy zatem zacząć się więcej ruszać. Przy czym uważać, aby nieświadomie nie zrobić sobie krzywdy przez brak kompetencji i odpowiedniej wiedzy z zakresu sportu. Co jeszcze mogą robić osoby otyłe, aby schudnąć i zadbać o swoje zdrowie? Przede wszystkim dieta. Główną zasadą zdrowej diety jest chodzenie na zakupy najedzonym, aby nie kupić tych „złych” produktów. Zatem unikamy wysokoprzetworzonej żywności, wybieramy zdrowe produkty, najlepiej razowe, z małą ilością soli i cukrów, do tego unikamy tych z napisem „light” raz wiele innych. Na internecie każdy zainteresowany tematem znajdzie dużo informacji o tym. Ale co jeszcze można zrobić? Przede wszystkim zapanować nad uczuciem głodu. A jak?

Zdrowe odżywianie

Dostarczającą odpowiednią ilość wszelkich witamin, węglowodanów, białek, tłuszczy i soli mineralnych. Gdy to uczynimy, nie czujemy potrzeby jedzenia, tym samym nie podjadamy. Powinniśmy też pić bardzo dużo wody. Rano warto także wypijać przed śniadaniem szklankę letniej wody z dodatkiem cytryny, co powinno zmniejszyć nasze łaknienie. Dodatkowo unikamy słodyczy, staramy się ograniczyć smażenie, wprowadzamy pięć posiłków dziennie, itp. Ludzie stosują również operacje bariatyczną. Oczywiście, ku temu trzeba spełniać określone warunki. Warto więc sporo poczytać w tym temacie i skonsultować się ze specjalistami. Nie powinniśmy sami podejmować pochopnych działań, gdyż mogą ona zagrozić naszemu zdrowiu bądź też i życiu. Zatem rozważnie podejmujmy decyzje i postępujmy według zaleceń osoby, która ma wiedzę w zakresie odchudzania i zdrowia.

Leave A Response »