Pilates to świetny sposób na zdrowie

Aneta Rachwał - Adamczyk May 30, 2019 0
Pilates to świetny sposób na zdrowie

Pilates jest formą ćwiczeń znaną nam od początków XX wieku. Twórcą metody ćwiczeń był Joseph Pilates, który nazwał tę metodę początkowo kontrologią. Ma to związek z faktem, iż ćwiczenia te odnoszą się do prób kontrolowania swojego ciała włączając w to oddech oraz psychikę. Pilates jest sposobem aktywności fizycznej, który polecany jest w szczególności tym osobom, które mają problemy z bólem kręgosłupa. Tym samym można tutaj mówić o jego przydatności w odniesieniu do prawie każdego człowieka.

Dlaczego warto ćwiczyć?

Dlaczego pilates pozwala poprawić kondycję kręgosłupa, ograniczyć lub całkiem usunąć ból pleców? Powodem tego jest fakt, że jest to chyba jedyna forma aktywności fizycznej, w której mamy do czynienia z uruchomieniem mięśni głębokich. Tym samym znacznemu wzmocnieniu podlegają mięśnie grzbietu. Pilates to jednakże ćwiczenia, które tylko pozornie są proste. Oczywiście nie wymagają żadnego doświadczenia, wiedzy ani też kondycji. Wymagają za to tego, aby wykonywać je w sposób bardzo dokładny. Owa dokładność jest kluczowa aby móc mówić o jakiejkolwiek skuteczności. Tym samym bez owej dokładności nie uzyskamy tego, co sobie zamierzaliśmy. To powoduje, że pilates jest formą ćwiczeń, w której istotnym elementem jest baczna obserwacja instruktora.

Pilates nie jest polecany do samodzielnego ćwiczenia we własnym domu, ale zaleca się branie udziału w zajęciach grupowych. W tym względzie mamy do czynienia z zajęciami organizowanymi dla bardzo różnych grup ludzi, z zajęciami organizowanymi dla kobiet w ciąży czy też nawet dla grup męskich.

Leave A Response »