Planujesz urlop? Najwyższy czas zadbać o formę!

Bartek M. July 31, 2020 0
Planujesz urlop? Najwyższy czas zadbać o formę!

Po wiosennym zachwianiu naszą codziennością, spowodowaną wybuchem epidemii koronawirusa na świecie, sytuacja powoli zaczyna się stabilizować. Wracamy do naszej pracy i nawyków sprzed tego okresu, a także zaczynamy tworzyć nowe plany na przyszłość. Główną kwestią, o której myślimy jest wykorzystanie zaległego urlopu, aby skorzystać jeszcze z pięknej, wakacyjnej pogody. Jednak w tym wszystkim poza pytaniem dokąd warto pojechać pojawia się jeszcze jeden problem. Kwarantannę skończyliśmy z kilkoma dodatkowymi kilogramami, które przypominają bardzo wyraźnie o sobie, gdy zakładamy bikini. Co zrobić w takiej sytuacji? Najszybszym, a także najpewniejszy rozwiązaniem jest wybranie się na obóz odchudzający, wsparty zdrową dietą i nowymi nawykami. Czasu jest niewiele, ale jeżeli jesteśmy odpowiednio zmotywowani to powinno się udać.

Jesteś tym co jesz!

Podczas siedzenia w domu mieliśmy dużo wolnego czasu, który po części wykorzystywaliśmy na hobbystyczne zaglądanie do lodówki. Jest to oczywiste, że gdy się nudzimy, dla rozrywki sięgamy po jedzenie. Jednak dawka ta była dużo większa od tej sprzed czasu pandemii, co poskutkowało odłożeniem się dodatkowej tkanki tłuszczowej. Jeśli nie chcemy w niedalekiej przyszłości wyglądać jak zjedzony przez nas batonik albo burger, najwyższa pora skupić się na naszej codziennej diecie. Musi ona zawierać odpowiednie ilości produktów, posiadających wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Istotne są białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały, a także inne substancje, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć. Nawet najlepszy obóz odchudzający nie ma sensu, jeśli pominiemy kwestię racjonalnego żywienia.

Obóz odchudzający – czyli?

Jednym ze sposobów na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, zyskującym coraz większą popularność wśród ludzi na całym świecie jest turnus wczasów odchudzających. Jest to wspaniały pierwszy krok w rozpoczęciu walki o piękną sylwetkę i wymarzony rozmiar. Jednak czym jest taki turnus? Jest to kilkudniowy wyjazd w piękne malowniczo miejsce, podczas którego wypoczynek połączony jest z aktywnością fizyczną. Skondensowana dawka treningów pod nadzorem trenerów dostarczy nam pomysłów i technik do ćwiczeń, a także pozwoli nam rozpocząć wyrabianie zdrowych nawyków. Na każdy dzień przewidziany jest inny harmonogram, zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Dzięki takiemu zróżnicowaniu z pewnością nie odczujemy nudy, a treningi na świeżym powietrzu będą również okazją do zwiedzenia okolicy. Jeśli chcemy rozpocząć zdrowy tryb życia, ale zawsze coś stawało nam na drodze albo zależy nam na szybkiej redukcji wagi obóz odchudzający sprawdzi się znakomicie.

Wykorzystuj każdą chwilę

Wiele osób zapytanych o to dlaczego nie uprawiają żadnego sportu tłumaczy się brakiem czasu. Jednak tak naprawdę, kto z nas w dzisiejszych, zabieganych czasach go ma? Wszystko jest kwestią odpowiedniej organizacji i motywacji. Co prawda wyjazd na obóz odchudzający wymaga od nas poświęcenia w całości kilku dni, nasza codzienna aktywność fizyczna jest dużo prostsza. Każdy moment jest dobrą okazją do działania. Nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, aby do swojej codziennej rutyny wprowadzić poranną gimnastykę albo wieczorny jogging. Jeśli do pracy dojeżdżamy komunikacją miejską, przesiądźmy się na rower lub jeśli to możliwe postawmy na spacer. Sposobów jest naprawdę mnóstwo, możemy wybrać najbardziej przyjazną nam formę i modyfikować ją wedle naszych potrzeb. Już 30 min systematycznego treningu każdego dnia przyniesie rewelacyjne rezultaty. Czas się o tym przekonać!

Leave A Response »