Podstawy treningu na rzeźbę

Aneta Rachwał - Adamczyk June 23, 2018 0
Podstawy treningu na rzeźbę

Piękne, duże, wyrzeźbione mięśnie są tym elementem, do którego dąży bardzo wiele osób. Zwłaszcza mowa jest o mężczyznach. Uzyskanie satysfakcjonującej rzeźby nie jest niczym łatwym, aczkolwiek też nie jest to nic dostępnego tylko dla nielicznych. Nie jest to takie trudne, ale trzeba stosować się do kilku podstawowych zasad. Pewnym błędem jest przekonanie, że podstawą w treningu na rzeźbę jest trening siłowy. Owszem, jego elementy jak najbardziej mogą pomóc zrealizować tenże cel, ale na pewno nie można tego traktować, jako jakąkolwiek podstawę.

Deficyt kaloryczny

Przede wszystkim ważnym elementem jest tutaj deficyt kaloryczny. Nie jest prawdą, że większa ilość powtórzeń danego ćwiczenia pozwoli uzyskać taką rzeźbę, na jakiej nam zależy. W tym względzie bardzo istotnym elementem jest skomponowanie właściwej diety. To ona odgrywa główną rolę. Przy właściwym odżywianiu nawet mniejsza ilość powtórzeń ćwiczeń na siłowni pozwoli nam uzyskać zadowalające efekty. W naszych staraniach bardzo istotnym elementem jest zachowanie jak największej objętości mięśni. Tym samym nie należy redukować wielkości ciężaru, z którym ćwiczymy. Ponadto istotną zasadą będzie właściwa modyfikacja treningu i dostosowanie go do celu. Przy ustalaniu planu treningowego warto jest wziąć pod uwagę ćwiczenia wielostawowe, globalne. W ćwiczeniach tych powinno być zaangażowanych jak najwięcej grup mięśniowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na różne rodzaje martwych ciągów, na różne rodzaje przysiadów oraz wyciskanie oraz podciąganie.

Trening a możliwości

Trening powinien być dostosowany do naszych możliwości. Jednocześnie też powinien nas zabezpieczać przed spadkiem energetycznym. Wszelkie działania powinny mieć na uwadze zabezpieczenie przed procesami katabolicznymi, na które zasadniczo narażone są wszystkie mięśnie. W tym względzie bardzo ważną rolę odgrywa nie tylko odpowiednio ułożony plan treningowy, ale równocześnie też odpowiednio skomponowana dieta. Dzięki temu możliwe jest zrealizowanie tego, co sobie założyliśmy, czyli stworzenia właściwej rzeźby mięśni.

Leave A Response »