Rolki damskie: sprawdź, jak wybrać najlepszy dla siebie sprzęt

Bartek M. April 25, 2018 0
Rolki damskie: sprawdź, jak wybrać najlepszy dla siebie sprzęt

Rolkarstwo jest sportem, który pokochały miliony kobiet na całym świecie. Nie ma się czemu dziwić. Jazda na rolkach doskonale wpływa nie tylko na Twoje zdrowie, ale również na sylwetkę. Pozwala zrzucić nadprogramowe kilogramy, popracować nad równowagą, wzmacnia mięśnie nóg i poprawia kondycję. Poza tym – jest świetną formą rozrywki w towarzystwie przyjaciółki czy ukochanego. Jeśli jeszcze nie spróbowałaś – czas najwyższy. Sprawdź, jak wybrać rolki na początek.

Rolki damskie nie różnią się od męskich czy dziecięcych niczym poza rozmiarem i… kolorystyką. Producenci doskonale wiedzą, że panie przywiązują dużą wagę nie tylko do parametrów technicznych, ale także do designu. Dlatego bez trudu znajdziesz model rolek, który będzie świetnie współgrał z Twoim sportowym outfitem. Wiele interesujących estetycznie modeli czeka m.in. na Asport.pl. Pamiętaj jednak: odpowiedni odcień to nie wszystko. Jeśli chcesz sobie zapewnić wygodę i bezpieczeństwo na trasie – przyjrzyj się też konstrukcji Twojego nowego sprzętu.

Taniej nie znaczy lepiej

Dobre rolki, czyli jakie? Wbrew pozorom, dobranie modelu odpowiedniej klasy nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Mogłabyś co prawda sięgnąć po pierwsze lepsze w Twoim rozmiarze – np. najtańsze, jakie znajdziesz na półce sklepowej. Mimo że to, co najtańsze niekoniecznie zawsze jest najgorsze – w większości przypadków podejrzanie niska cena rolek oznacza równie wątpliwą ich jakość. Jeżeli nie chcesz, aby Twój sprzęt szybko się rozpadł – wydaj na niego więcej niż kilkadziesiąt złotych. Spokojnie, wcale nie musisz inwestować majątku. Upewnij się jednak, że rolki kupujesz w sprawdzonym sklepie, jak Asport.pl, który oferuje wyłącznie godne zaufania marki sportowe.

Rolki rekreacyjne, szybkościowe czy agresywne?

Równie duże znaczenie jak jakość sprzętu sportowego ma jego przeznaczenie. Jeżeli chcesz, aby rolki stały się elementem Twoich codziennych ćwiczeń i zależy Ci na dobrej zabawie – model rekreacyjny (fitness) będzie najlepszym rozwiązaniem. Ten typ rolek jest najbardziej standardowy, łatwo dostępny, a ceny modeli rozpoczynają się już od nieco ponad 100 zł.

Jeździsz już trochę na rolkach i chcesz zacząć rozwijać większe prędkości? Sprawdź modele freeride, a więc szybkościowe. Wbrew pozorom nadają się nie tylko na tory wrotkarskie, ale także do jazdy po mieście – zwłaszcza gdy chcesz szybko przemierzyć zaplanowany dystans.

A może wrotki?

Nigdy wcześniej nie jeździłaś na rolkach ani łyżwach i obawiasz się, że może Ci być trudno złapać równowagę na trasie? W takim razie rozważ zakup wrotek. Kuzynki rolek – z czterema kółkami rozmieszczonymi na dwóch płozach – zapewnią Ci większą stabilność jazdy, a poza tym… mają vintage’owy posmak. To coś dla miłośniczek retro.

Leave A Response »