Siatkówka i jej wpływ na zdrowie

Aneta Rachwał - Adamczyk January 22, 2019 0
Siatkówka i jej wpływ na zdrowie

Siatkówka w naszym kraju to sport narodowy. Nie bierze się to oczywiście z niczego, ponieważ rozwój owej dyscypliny sportowej w naszym kraju to kwestia wielu lat i połączenia ze sobą wielu elementów. Siatkówka w odniesieniu do zawodowstwa znajduje się na bardzo wysokim poziomie. My jednakże chcemy wskazać na tę dyscyplinę sportową w odniesieniu do amatorstwa, przyjemności, rekreacji i spędzenia wolnego czasu. Siatkówka jest tym sportem, który zwłaszcza w okresie letnim jest popularny.

Zabawa w siatkówkę

Gramy w nią na wczasach na plaży, gramy w wodzie na basenie, w aquaparkach, gramy na boiskach na wolnym powietrzu, a nadto na halach sportowych. Zalety tej dyscypliny w odniesieniu do naszego zdrowia? Na to zagadnienie należy spojrzeć z dwóch stron. Z jednej strony jest to sport, w którym mamy do czynienia z koniecznością wykonywania podskoków podczas gry. Jest to związane z niekorzystnym oddziaływaniem na kręgosłup. Można bowiem tu wskazać na występowanie pewnych mikrourazów, które wprawdzie nie są odczuwalne od razu, ale z biegiem czasu mogą dać o sobie znać. Oczywiście ów problem znacznie bardziej jest widoczny w odniesieniu do zawodowców, ale jeśli ktoś amatorsko tę dyscyplinę uprawia, to również może pewne kłopoty odczuć. Siatkówka ma jednakże również pewne zalety. Tutaj bez wątpienia zaliczymy takie elementy jak możliwość integracji z innymi osobami, dobrą zabawę.

Znaczenie dla zdrowia

W znaczeniu społecznym popularność uprawiania siatkówki ma zatem bardzo duże znaczenie. Jeżeli chodzi bezpośrednio o zdrowie człowieka, to siatkówka zwiększa wydolność organizmu, skoczność, gibkość. Należy ją traktować jako sport, który przede wszystkim daje bardzo dobrą zabawę, odskocznię od codzienności, od stresu i tenże aspekt jest w tym miejscu tym najważniejszym. Popularność siatkówki w naszym kraju jest bardzo wysoka i jest to bardzo dobre, ponieważ wpływa na popularyzację ruchu fizycznego jako takiego. Ta forma aktywności fizycznej bez wątpienia daje dużo radości, a poza tym nie jest to dyscyplina kontuzjogenna.

Leave A Response »