Siłownia w domu

Aneta Rachwał - Adamczyk August 14, 2015 0
Siłownia w domu

Coraz droższe karnety, które to musimy wykupić, aby móc korzystać regularnie z siłowni sprawiają, że coraz częściej zastanawiamy się, czy nie bardziej zyskownie byłoby założyć swoją prywatną siłownię w domu? Z całą pewnością jest to dobry pomysł, albowiem koszt miesięcznego karnetu na siłownie wynosi około 150 złotych. Rocznie więc na ten cel przeznaczamy około 1800 złotych, zaś kwota ta na pewno pozwoli nam na zakup kilku urządzeń, które można umieścić we własnym mieszkaniu i ćwiczyć zawsze wtedy, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Przestrzeń do ćwiczeń

Urządzając swoją własną siłownię, warto mieć na uwadze, że już kawałek podłogi o wielkości 2,5 na 3 metry sprawi, że będziemy cieszyć się z przestrzeni, na której możemy ćwiczyć. Naturalnie w małym mieszkaniu o wiele trudniej stworzyć swoją własną siłownię, ale jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym, na pewno możemy zdziałać bardzo wiele.

Zaczynając aranżować wnętrze należy pamiętać o adekwatnym wyborze pomieszczenia, a także o energetycznej kolorystyce ścian i właściwym oświetleniu. Na pewno przyda się nam także duże lustro.

Małe przyrządy – wielkie rezultaty

Naturalnie we własnym mieszkaniu nie możemy sobie pozwolić na ustawienie ogromnych sprzętów, jakie to na ogół oglądamy na siłowni. Jednakże nawet małe urządzenia zapewnią nam znakomite efekty, jeśli tylko właściwie je dobierzemy i będziemy odpowiednio używać. Bez wątpienia przyda, więc nam się:

  • Koło treningowe, które idealnie służy do ćwiczeń mięśni rąk i nóg
  • Ławka treningowa, bądź też drążek, jaki to zajmuje o wiele mniej przestrzeni

Naturalnie możemy także zakupić urządzenia wielofunkcyjne, które to gwarantują nam możliwość wykonywania ogromnej ilości ćwiczeń, a co za tym idzie kształtowanie całej sylwetki. Z pomocą takich urządzeń bardzo szybko możemy rozwijać mięśnie łydek, ud, pośladków, pleców, czy też rąk. Warto także wyposażyć się w bieżnię, zawierającą miernik tętna, dzięki której będziemy cieszyć się lepszą kondycją.

Leave A Response »