Sport nie zawsze jest zdrowy dla naszego serca

Aneta Rachwał - Adamczyk October 17, 2016 0
Sport nie zawsze jest zdrowy dla naszego serca

Czy warto się przemęczać na siłowni? Niestety nie zawsze, ponieważ zbyt duży wysiłek fizyczny może mieć negatywny wpływ na nasze serce. Umiarkowana ilość sportu jest dla nas niezwykle ważnym elementem życia, jednakże sport uprawiany w nadmiarze, może przyczynić się do szybszej śmierci.

Sport szkodzi sercu?

Regularne ćwiczenia są zalecane dla każdego z nas, ponieważ wpływają na nasze samopoczucie, sprawiają, że mamy lepszą kondycję i możemy zachować smukłą sylwetkę. Niestety często jest tak, że jeśli zaczniemy ćwiczyć łatwo popaść w przesadne zachowania. Odpowiednio dawkowana ilość sportu sprawia, że nasze zdrowie poprawia się, jednakże jeśli zbyt dużo ćwiczymy możemy przyśpieszyć własną śmierć.

Zdaniem lekarzy, chociaż regularne ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, takie jak jogging, są korzystne dla organizmu ludzkiego, w sporcie łatwo o przesadę. Po analizie licznych badań, skupiających się na zdrowiu biegaczy, stwierdzili oni, że odpowiednio dawkowana aktywność fizyczna wpływa na zdrowie i długość życia w pozytywny sposób. Jednak biegając zbyt szybko, pokonując zbyt długie dystanse i pozostając aktywnym przez zbyt wiele lat, człowiek może nieumyślnie przyspieszyć własną śmierć.

Umiar w sporcie

Sport jak wszystkie inne czynności, które wykonujemy w codziennym życiu musi być wykonywany z umiarem. Dzieje się tak dlatego, że osoby które uprawiają sport od dłuższego czasu, a co więcej uprawiają go w zbyt dużych ilościach obarczeni są większym ryzykiem arytmii serca. Bardziej prawdopodobne jest u nich wystąpienie migotania przedsionków, aniżeli wśród osób, które nie uprawiają sportu, a wręcz stronią od aktywności fizycznej. Tego stanu rzeczy można się jednak ustrzec, albowiem wystarczy sport uprawiać zachowując pewny umiar. Jeżeli dostosujemy wysiłek fizyczny do własnych możliwości, wówczas mamy możliwość ustrzec się od choroby wieńcowej a także wydłużyć i polepszyć swoje życie. Jest więc prosty sposób aby wynieść korzyści z uprawiania sportu. Po prostu powinniśmy ćwiczyć w umiarze.

 

Leave A Response »