Trening siłowy dla kobiet

Aneta Rachwał - Adamczyk August 7, 2015 2
Trening siłowy dla kobiet

Wśród kobiet panuje niesłuszne przeświadczenie, że z treningu siłowego mogą korzystać tylko i wyłącznie mężczyźni. Jest to jednak stereotyp, który trzeba przełamać, gdyż ćwiczenia siłowe takie jak np. przysiady z obciążeniem, gdy są umiejętnie dobrane, potrafią o wiele bardziej wymodelować sylwetkę, niż tradycyjny aerobik. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że ćwiczenia będą odpowiednio dobrane i dopasowane do danej osoby.

Przyrost mięśni u kobiet 

Generalizując kobiety nie muszą obawiać się, o to, że ich przyrost mięśni będzie zbyt duży, o ile nie wspomagają się środkami chemicznymi. Dzieje się, tak, że zasadniczą rolę w budowaniu mięśni odgrywa testosteron- typowo męski hormon. Klasyczne ćwiczenia siłowe oddziałują w ten sposób, że wprawdzie rozbudowują tkankę mięśniową, ale jednocześnie spalają tłuszcz. W organizmie mięśnie metaboliczne są najbardziej aktywne, co w praktyce oznacza aktywne spalanie energii oraz zwiększone utlenianie tłuszczu. Przeprowadzone w USA badania pokazały, że kobiety, które regularnie wykonywały trening siłowy około 3 razy w tygodniu, przez miesiąc straciły prawie 2 kilogramy tłuszczu, zyskując kilogram masy mięśniowej.

Trening siłowy ma również inne zalety, do której niewątpliwe można zaliczyć fakt, że jest o wiele mniej kontuzjogenny niż tradycyjne ćwiczenia aerobowe. Odpowiednio dobrane ćwiczenia poprawiają metabolizm jak również gęstość mineralną kości. Niewątpliwie wpływa on na dobre samopoczucie kobiet i pozwala cieszyć się pięknie wyrzeźbioną sylwetką.

Efekty i wyniki

Aby trening przyniósł oczekiwane rezultaty, trzeba odpowiednio dobrać ćwiczenia, najlepiej pod kątem fachowego trenera, który powie jak kształtować te obszary ciała, na których najbardziej danej kobiecie zależy. Zazwyczaj są więc to ćwiczenia na uda, pośladki czy ramiona. Jak mówią trenerzy, aktywność fizyczna przynosi tylko wtedy rezultaty, gdy angażuje cały układ nerwowy, a w przypadku treningu siłowego, tak się dzieje. Dlatego też szybko można cieszyć się efektami swojej pracy, a przecież właśnie na tym zależy kobietom, które żyją aktywnie.

2 Comments »

  1. Yurek November 20, 2015 at 10:33 am - Reply

    Genialnie napisane cieszę się, że udało mi się trafić na tak dobrze opracowany serwis.

    • Marcin B. January 27, 2016 at 1:06 pm - Reply

      Dzięki, polecamy się również na przyszłość, zapoznaj się z naszymi innymi publikacjami 😉

Leave A Response »