Treningi – joga

Marcin B. November 16, 2016 0
Treningi – joga

Dziś pracujemy od rana do wieczora, jesteśmy notorycznie przemęczeni, a przede wszystkim ze stresowani. W związku z tym po ciężkim dniu pracy chcemy zrobić coś dla siebie, coś, co odpręży nie tylko nasze ciało, ale i umysł. W tym celu sięgamy po ulubioną książkę, film, czy serial. Dla wielu bardzo dobrą forma relaksu jest aktywność fizyczna. I faktycznie jeśli podejdziemy do niej z głową, to może być nie tylko formą odpoczynku po ciężkim dniu, ale i korzystna dla naszej figury. A skoro o relaksie mowa, to jedną z najpopularniejszych metod treningowych w tym zakresie jest joga.

Rozciąganie i odpoczynek

Czy takie połączenie jest możliwe? Okazuje się, że tak, a przykładem na to jest właśnie sama joga. Samych ćwiczeń, które głównie polegają na rozciągnięciu danej partii ciała jest wiele. Dobierane są one ściśle pod możliwości fizyczne i zaawansowanie trenującego. Same ćwiczenia wymagają nie tylko dużej sprawności fizycznej, ale i koordynacji ruchowej. Dlatego szczególnie na początku należy podejść do nich z rozwagą – w przeciwnym razie kontuzja gwarantowana. Solidnie przeprowadzone treningi nie tylko przyniosą efekt zgrabniejszej sylwetki, oraz zwiększone siły fizyczne, ale i zredukują stres po nawet najbardziej wyczerpującym dniu.

Joga – dla każdego?

Można tak powiedzieć. Aktualnie bowiem treningi jogi organizowane są zarówno dla dzieci, osób starszych, jak i kobiet w ciąży. Każda grupa oczywiście charakteryzuje się osobnym pakietem ćwiczeniowym. W wielu przypadkach treningi jogi organizowane są dla całych rodzin, dzięki czemu ich członkowie nie tylko dbają o swoje ciało, ale i jeszcze bardziej się ze sobą integrują. Taka forma aktywności fizycznej może być doskonałym sposobem na spędzenie rodzinnego czasu.

Maty do jogi – bardzo ważne

Te zazwyczaj są bardzo cienkie. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup zwróć uwagę, czy mają dobrą przyczepność. Wyżej wspomniana koordynacja ruchowa powoduje narażenie na poślizgnięcia, a co za tym idzie kontuzje i urazy. Ponieważ treningi odbywają się na sali treningowej warto dobrać taką mate, która dodatkowo będzie lekka i łatwa w transporcie. Jeśli decydujesz się na zakup większej i cięższej maty, to możesz zapytać właścicieli klubu, czy wyrażą zgodę na pozostawienie Twojej maty w klubie. Mniejsza mata bardziej pozwala na zachowanie czystości. Jeśli chodzi o długość, ta powinna odpowiadać Twojemu wzrostowi.

Joga – bardzo popularna

Dlatego w całym kraju powstały kluby, które specjalizują się właśnie w tej konkretnej metodzie treningowej. Co więcej organizowane są kilkudniowe warsztaty właśnie z ćwiczeń z jogi.

Leave A Response »