Wpływ muzyki na trening

Michal January 25, 2015 0

Muzyka towarzyszy nam w wielu momentach życia. Dla wielu odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu ich osobowości, a nawet światopoglądu. Muzyka jest dosłownie wszędzie. W dzisiejszych czasach, do zakupu solidnych słuchawek sportowych wystarczy już kwota 50-100zł. Co więcej, muzyka jest obecna praktycznie w każdej siłowni czy klubie fitness. Bez powodu? Okazuje się, że nie.

Badania potwierdziły, że muzyka podczas treningu pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu z kluczowego względu – odwraca uwagę od nieprzyjemnej strony treningu, czyli od uczucia silnego ukrwienia mięśni czy braku wydolności. Prawidłowo dobrana lista muzyczna potrafi przenieść nasz trening na kolejny poziom. Bardzo ważnym jest, aby zarówno tempo, jak i gatunek muzyki był dobrany pod daną aktywność, a przede wszystkim – odpowiadał naszym gustom muzycznym.

Zwróćmy uwagę, że muzyka wpływa korzystnie na nasz wysiłek w czasie jego trwania, ale i przed jego rozpoczęciem. Wielu ludzi motywuje się w ten sposób oraz przysłowiowo “nakręca” na wykonanie ciężkiej rutyny treningowej. Jeśli do dobrego kawałka dodamy motywacyjny klipy zawierające sceny z treningów profesjonalnych wyników otrzymujemy niemal idealny motywator treningowy.

Pamiętajmy zatem, aby przed następnym treningiem dobrze przemyśleć, które z ulubionych kawałków odpowiednio nas motywują. Nie zapomnijcie również odpowiednio naładować Wasze telefony, tak by w trakcie treningu bateria nie przeszkodziła w czerpaniu czystej motywacji prosto ze słuchawek… 😉

Leave A Response »