Zajęcia jogi w Warszawie

Bartek M. December 12, 2018 0
Zajęcia jogi w Warszawie

W dzisiejszych czasach żyjemy w coraz większym stresie. Negatywne emocje, którymi jesteśmy codziennie poddawani niekorzystnie oddziałują na stan naszego zdrowia. Najbardziej stresujemy się pracą. Na kolejnych miejscach są sytuacje życiowe takie jak rozwód, czy choroba bliskiej osoby.

Czym jest Joga ?

Joga powstała najprawdopodobniej kilka wieków przed naszą erą. Ćwiczenia Jogi dużym skrócie polegają one w pierwszej kolejności na skupieniu się na własnym oddechu. Gdy słyszymy swój oddech, jesteśmy skupieni tylko na nim. Żadne zewnętrzne negatywne myśli nie zaprzątają nam w tym momencie głowy. Myślimy tylko o oddechu i skupiamy się na nim. W uzyskaniu właściwej koncentracji bardzo pomaga też liczenie. Możemy zastosować liczenie liczb od 1 do 100, lub spróbować liczyć odwrotne, od 100 do 1, co sprawia, że nie liczymy automatycznie, a musimy bardziej skupić się na oddechu. Ważne w tym wszystkim jest to, żeby nie myśleć w tym momencie o niczym innym. Zajęcia jogi w centrum Warszawy prowadzone są niemal codziennie, dlatego każdy powinien spróbować swoich sił.

Ćwiczenia podczas uprawiania Jogi

Joga w późniejszym etapie rozwoju i zdobywania kolejnych umiejętności to także różnego rodzaju ćwiczenia ciała. Możemy ułożyć w pozycji kwiatu lotosu – taka pozycja pozwala jeszcze mocniej skupić się na swoim ciele, a jednocześnie pozytywnie wpływa na nasze krążenie, poprawia zmysł koncentracji i równowagi. W późniejszym etapie rozwoju wykonujemy bardziej skomplikowane ewolucje. Możemy dojść nawet do etapu stania na głowie, lecz warto zaznaczyć, że absolutnie nie jest to ćwiczenie obowiązkowe, a jeśli istnieją u nas jakiekolwiek przeciwwskazania na przykład związane ze stanem zdrowia – lepiej zrezygnować z tego konkretnego etapu. Joga świetnie działa na stres i zazwyczaj sprawia, że jesteśmy bardziej radośni. Po wyjściu z zajęć Jogi czujemy się znacznie bardziej zrelaksowani i przeważnie jest tak, że nie możemy się doczekać kolejnych zajęć.

Czy warto uprawiać Jogę ?

Bez wątpienia warto wykonywać ćwiczenia jogi co najmniej kilka razy w tygodniu. Jeżeli wcześniej nie mieliśmy w ogóle do czynienia z tego rodzaju ćwiczeniami, warto zapisać się na zajęcia. Nie są one dużym kosztem, za to stanowią ogromną korzyść dla naszego ciała. Profesjonalni instruktorzy chętnie pomogą nam w adaptacji zestawów ćwiczeń do naszych potrzeb, aktualnego stanu ciała i możliwości. Jeśli zapiszemy się na kurs jogi i będziemy w nim regularnie uczestniczyć, przekonamy się, jak dobroczynny wpływ ma joga na stres.

Leave A Response »