Zakładasz klub fitness? Zwróć uwagę na sprzęt!

Marcin B. July 5, 2016 1
Zakładasz klub fitness? Zwróć uwagę na sprzęt!

Zamiłowanie do sportu, chęć zrzucenia dodatkowych kilogramów i wyrzeźbienia pięknej sylwetki. Powodów popularności klubów fitness i siłowni jest całe mnóstwo: ich właściciele najczęściej sami są wielkimi miłośnikami ćwiczeń fizycznych, a swoją pasją chcą dzielić się z innymi i umożliwić im spełnienie marzeń o pięknym ciele. Na co należy zwrócić uwagę zakładając siłownię lub klub fitness? Jakie sprzęty powinny się w nich znaleźć? Oto kilka niezbędnych informacji!

Po piękne ciało do klubu fitness

W dzisiejszych czasach szczupłe i wyrzeźbione ciało to podstawa. Należy dbać nie tylko o estetykę stroju, ale również o nienaganną sylwetkę – to niezbędny element zdrowego stylu życia i dlatego też coraz więcej Polaków uczęszcza do klubów fitness. Są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni – choć powody, dla których zapisują się na siłownię są różne, to i panowie, i panie mają na uwadze swoją kondycję fizyczną. Sport działa nie tylko na ciało: z jednej strony spala kalorie i rzeźbi sylwetkę, ale z drugiej uczy systematyczności, cierpliwości i wyrabia charakter. Korzyści z jego uprawiania jest wiele – poprawia koncentrację, plastykę ruchu, a nawet pamięć i reakcję na bodźce!

Jak powinien być wyposażony klub fitness?

Jak sprawdziliśmy na stronie Sport-transfer.com.pl z wyposażeniem sportowym na siłowni lub w klubie fitness powinno się znaleźć dużo sprzętów, które pomogą w uzyskaniu pięknej sylwetki.  Choć czasami wyglądają one na bardzo skomplikowane, w rzeczywistości są proste w obsłudze i nie należy się ich bać.  W podstawowym wyposażeniu każdej siłowni czy klubu fitness powinny znaleźć się:

  • bieżnie  (magnetyczne lub elektryczne),
  • orbitreki,
  • rowery treningowe
  • stepery – te przyrządy pomogą wyrzeźbić dolne partie ciała.

Z kolei dla osób, które chciałyby popracować nad pięknymi ramionami lub wyrzeźbić klatkę piersiową, konieczne są hantle. To opcja skierowana oczywiście dla panów, więc warto zadbać o zróżnicowane obciążenie przyrządów na siłowni. W asortymencie powinny się także znaleźć ekspandery, zarówno gumowe, jak i metalowe. Zajęcia fitness to zaś domena pań – kobiety chcą spalić kalorie i wyrzeźbić piękną sylwetkę, a jednocześnie zyskać ładne ruchy. Przydatne będą więc stepery i skakanki do ćwiczeń cardio oraz maty-puzzle czy maty do jogi na zakończenie treningu.

One Comment »

  1. Diet Love July 11, 2016 at 2:24 pm - Reply

    Powiem Wam, że myślałam nad swoją własną siłownią. Przynajmniej nie będą zaczepiać mnie dresy na siłce…

Leave A Response »