Zdrowie dla seniorów

Aneta Rachwał - Adamczyk August 29, 2017 0
Zdrowie dla seniorów

Sport jest elementem, który powinien znaleźć swoje miejsce w codzienności każdego człowieka bez względu na wiek, bez względu na zajmowane stanowisko zawodowe i bez względu na płeć. W tym miejscu będziemy jednakże chcieli trochę więcej uwagi poświęcić aktywności fizycznej osób starszych, osób po sześćdziesiątym, siedemdziesiątym roku życia, a nawet osób starszych. W tym wieku możemy mówić o tym, iż już się nie chce, iż zdrowie często nie pozwala na bardziej aktywne życie, a jednak z drugiej strony możemy mówić o coraz większej grupie osób w tym wieku, które prowadzą aktywny tryb życia.

Sport to możliwość zachowania zdrowia

To oczywiście ukłon w stronę swojego własnego zdrowia, gdyż im więcej będziemy poświęcać uwagi dbałości o swój organizm, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się witalnością i bardzo dobrym samopoczuciem. Aktywność fizyczna osób starszych powinna oczywiście być do każdego z nich dostosowana w sposób indywidualny, nie możemy mówić o jakimkolwiek forsowaniu własnego organizmu, ponieważ jest to bardzo ryzykowne, a zatem tylko i wyłącznie na miarę swoich własnych możliwości. Jaki sport bardzo dobrze nadaje się dla osób starszych? Bynajmniej na pewno nie będziemy ograniczać się w tym miejscu do samych spacerów, chociaż już to jest bardzo dobrą formą podtrzymania zdrowia.

Jaki sport dla seniora?

Możemy jednakże wskazać także na Nordic walking, na pływanie, na jazdę na rowerze, a nawet na bieganie, na jogging. Jak najbardziej można wziąć udział w zajęciach aerobik, jak najbardziej można rekreacyjnie zagrać w siatkówkę, a więc tym samym można wejść w jakąkolwiek aktywność fizyczną, pod warunkiem, że będziemy mówili o rekreacji, o dostosowaniu owej aktywności do naszych możliwości, że znamy owe możliwości i nie będziemy sobie szkodzili. Sport osób starszych powinien być poparty stałą kontrolą lekarską, okresowymi badaniami, które wyeliminują wszelkie zagrożenia zdrowotne. Jedno jest pewne, aktywność fizyczna jest elementem przeznaczonym dla każdego, w tym również dla osób w starszym wieku, na miarę ich indywidualnych sił.

Leave A Response »