6 faktów na temat herbatki koperkowej dla niemowlaka, o których musisz wiedzieć!

Bartek M. July 19, 2017 0
6 faktów na temat herbatki koperkowej dla niemowlaka, o których musisz wiedzieć!

Herbatka koperkowa dla niemowlaka znajduje się niemal w każdym domu, w którym przyszło na świat małe dziecko. Właściwości naparu z kopru włoskiego znane są od pokoleń, dlatego rodzice często sięgają po herbatkę koperkową w przypadku wystąpienia kolki czy problemów trawiennych u dziecka. Sprawdź, co należy wiedzieć o herbatce koperkowej przed podaniem jej naszemu maleństwu.

W jakiej postaci występuje herbatka z kopru włoskiego dla niemowlaka i od kiedy można ją podawać dziecku?

1. Herbatkę tworzy się z wyselekcjonowanych owoców kopru włoskiego.

Najczęściej herbata ma postać suszonych ziół w osobnych torebkach, które zalewamy wrzątkiem i czekamy kilka minut do momentu zaparzenia. Istnieją też herbatki koperkowe w formie granulatu, które wystarczy zalać gorącą wodą. Jak wybrać odpowiednią dla niemowlaka herbatkę koperkową, dowiesz się tutaj: http://humana-baby.pl/blog/herbatka-koperkowa-wlasciwosci/.

2. Herbatka koperkowa dla niemowlaka często bywa wzbogacona o dodatkowe składniki.

Niektóre herbatki w składzie zawierają wyłącznie koper włoski. Inne wzbogacone są o dodatkowe składniki, na przykład kminek, który wzmacnia prozdrowotne właściwości kopru włoskiego.

3. Można ją stosować najwcześniej po czwartym miesiącu życia.

Układ pokarmowy nowonarodzonego dziecka jest niezwykle delikatny, dlatego najnowsze zalecenia żywieniowe przestrzegają przed nazbyt wczesnym podawaniem niemowlakowi w pierwszym półroczu życia jakichkolwiek innych pokarmów i napojów niż mleko. Herbatka koperkowa ze względu na swój ograniczony skład i naturalne pochodzenie, może być podana niemowlęciu najwcześniej po czwartym miesiącu życia.

Herbatka koperkowa dla niemowlaka i dla mamy!

1. Napar z kopru włoskiego powinien być stosowany pod kontrolą pediatry.

Mimo, że herbatka koperkowa dla niemowlaka jest powszechnie dostępna, nie powinno się samodzielnie decydować o jej podawaniu w pierwszych miesiącach życia dziecka. Najlepiej skonsultować z lekarzem zasadność stosowania herbatki koperkowej w diecie niemowlaka oraz dowiedzieć się, w jaki sposób należy ją dawkować.

2. Herbatka koperkowa wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych.

Najczęściej stosuje się ją w przypadku występowania u niemowlęcia dokuczliwych kolek. Koper włoski ma zdolność redukowania skurczów i innych dolegliwości towarzyszących kolkom. Ponadto napar z kopru włoskiego pomaga w walce z problemami trawiennymi, wzdęciami i zaparciami u niemowląt oraz dzieci. Przyspiesza wydzielanie soków trawiennych, ułatwia wypróżnianie i uśmierza bóle brzuszka.

3. Jest skutecznym środkiem wspomagającym laktację u matek karmiących.

Udowodniono, że herbata koperkowa ma działanie mlekopędne. Mamy karmiące, które zmagają się z problemami laktacyjnymi, m.in. niedostatkiem pokarmu, mogą bezpiecznie dla dziecka wspomagać się naparem z dobroczynnego fenkułu. Warto korzystać z naturalnych sposobów walki z problemami wieku dziecięcego. Do takich organicznych metod należy niewątpliwie podawanie herbatki koperkowej niemowlakowi cierpiącemu z powodu kolek, wzdęć czy bólów brzucha.

Leave A Response »