Dieta Dukana

Anna Dydymska June 1, 2016 0
Dieta Dukana

Nie tylko zbliżające się wakacje, ale i każdy dzień mobilizuje do tego, aby zadbać o zdrową i szczupłą sylwetkę. Stosowane różne diety, jak i tak zwane ,,głodówki” nie są jednak dobre dla naszego organizmu. Co więcej, często nie uzyskuje się zadowalających efektów. Dieta Dunkana, to w ostatnim czasie coraz popularniejszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, bez konieczności głodzenia się.

Dieta Dr. Dukana – bez efektu jojo

To co zainteresowało Dr. Dukana w trakcie badań nad nadwagą człowieka, to fakt częstego, szybkiego powrotu do dawnej wagi po ukończonej diecie. Dziś potoczne nazywamy to efektem jojo. Stąd powstała metoda, która dzielona na etapy pozwala nam nie tylko uzyskać, ale i przede wszystkim utrzymać idealną figurę.

Menu dostosowane do etapów

Zatem warto zapytać co i kiedy jeść w przypadku diety Dr. Dukana. Sama dieta podzielona jest na łącznie cztery etapy w trakcie których musimy spożywać określone produkty.

Pierwszy etap, to jedzenie wyłącznie produktów zawierających białko. Zatem dozwolona jest między innymi: chuda cielęcina, polędwica, wątróbka wołowa, ryby, kurczak, jogurty, jajka, twaróg, czosnek, czy musztarda. W czasie pierwszego etapu prócz wody, należy pić dużo herbaty. Można pozwolić sobie na napoje z niewielką ilością cukru. Ten etap zwykle trwa od 5 do 10 dni.

Drugi etap, to pewnego rodzaju kontynuacja etapu pierwszego. Składa się z tych samych produktów białkowych, przy czym dodajemy warzywa takie jak: pomidor, ogórek, rzodkiewka, szpinak, kapusta, grzyby, koper, czy sałata. Ponieważ drugi etap jest przełomowy dla utraty zbędnych kilogramów w związku z tym u każdego pacjenta trwa określoną, indywidualną ilość czasu.

Założeniem trzeciego etapu jest przede wszystkim nie dopuszczenie do słynnego efektu jojo. Dlatego też trwa najdłużej, bo może potrwać aż do 80 dni, w zależności od tego, ile kilogramów uda nam się zgubić w przeciągu poprzednich dwóch etapów. Trzeci etap, to przede wszystkim owoce, ale i pełnoziarniste pieczywo, oraz produkty zawierające skrobię. Dlatego do wyboru mamy między innymi: ziemniaki, makaron, oraz wszystkie owoce z wyjątkiem bananów, winogron i czereśni.

Co to są ,,białkowe czwartki”?

Jest to przede wszystkim czwarty, ostatni etap diety Dr. Dukana. Polega na tym, że wybieramy sobie jeden dzień w tygodniu w którym zjadamy wyłącznie produkty białkowe. W pozostałe dni z kolei mamy pełną dowolność w dobieraniu menu, przy czym należy zachować odpowiedni umiar. Sama dieta charakteryzuje się też tym, że przez okres jej trwania możemy sami ustalać sobie pory naszych posiłków, grunt, by ustalone godziny regularnie przestrzegać. W dobie intensywnego trybu życia jest to jednak komfortowe dla wielu pacjentów.

Przepisy diety Dr. Dunkana

Kto powiedział, że dieta musi się kojarzyć z monotonnym menu? Podobnie jest w przypadku i tej diety. Mamy wiele przepisów, które sprawią, że posiłki będą sprawiały przyjemność. W internecie można znaleźć przepisy m.in. na: babeczki nadziewane na słono, bezy z otrębami, burgery z łososia, czekoladowe ciasteczka otrębowe, czy deser czekoladowo – otrębowy.

Leave A Response »