Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym

Bartek M. November 7, 2017 0
Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym

Catering dietetyczny to usługa, która pozwala osobom zapracowanym na zjedzenie w ciągu dnia zdrowych i smacznych posiłków bez konieczności ich przygotowania. Jedną z diet, którą możemy wybrać w ramach cateringu dietetycznego jest dieta wegetariańska.

Na czym polega dieta wegetariańska?

Dieta wegetariańska  to dieta, która wyklucza jedzenie mięsa, zaś w skrajnych wypadkach mięsa i produktów odzwierzęcych. Niektórzy wegetarianie dopuszczają możliwość jedzenia jaj, a także ryb i owoców morza. Dobrze zbilansowana dieta może być źródłem wszelkich składników pokarmowych, jakich potrzebuje człowiek do życia. Catering dietetyczny wychodzi naprzeciw także osobom, które z różnych względów nie dopuszczają jedzenia mięsa.

Co stosowane jest w cateringu dietetycznym w diecie wegetariańskiej?

Wiele osób zastanawia się, czy da się jeść zdrowo i smacznie, wyrzucając z codziennej diety mięso. Da się! Dietykieta korzysta z produktów wysokiej jakości, które dostarczają wszystkich potrzebnych składników. W jadłospisie naszej diety wegetariańskiej możesz znaleźć mleko i przetwory mleczne, własnoręcznie robione mleko roślinne, rośliny strączkowe, starannie wybrane tłuszcze (oliwa extra virgin, olej kokosowy, masło klarowane), a także jaja od szczęśliwych kurek z wolnego wybiegu oraz mnóstwo sezonowych warzyw i owoców, a także kiszonek. Do przyprawiania naszych dań używamy wyłącznie jednoskładnikowych przypraw, zwłaszcza ziół, wyrzuciliśmy zaś wszystkie przyprawy, które zawierają glutaminian sodu i sztuczne barwniki. Dania słodzimy ksylitolem – jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Dobrze zbilansowana dieta wegetariańska może nam przynieść dużo korzyści. Duża ilość błonnika w diecie dobrze działa na motorykę przewodu pokarmowego. Nad przebiegiem tej diety czuwa dietetyk, dzięki czemu mamy pewność, że będzie ona nie tylko dobrze zbilansowana, ale także dopasowana do naszych potrzeb. Mamy możliwość modyfikowania diety według własnych upodobań.

Leave A Response »