Jak poprawić metabolizm?

Aneta Rachwał - Adamczyk May 12, 2016 0
Jak poprawić metabolizm?

odchudzanie, oraz takich, które podobno mają przyśpieszyć nasz metabolizm. Czy jednak naprawdę warto po nie sięgnąć? Czy nie ma innych sposobów, aby poprawić pracę metabolizmu a tym samym schudnąć?

Jak wpłynąć na metabolizm bez stosowania tabletek?

Musisz wiedzieć, że bardzo łatwo jest wpłynąć na pracę metabolizmu i to bez stosowania tabletek odchudzających. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować się do kilku porad.

  1. Częstsze i mniejsze posiłki

Warto jeść posiłki częściej, nawet co trzy godziny, ale pamiętać należy o ich mniejszej objętości. Dzięki temu poziom cukru utrzymuje się na stabilnym poziomie, a tym samym nie odczuwasz dotkliwego głodu. Dodatkowo metabolizm zwiększa swoją pracę i szybciej spalasz kalorie.

  1. Większa ilość białka w diecie

Aby podkręcić metabolizm powinieneś jeść więcej białka. Aby je spalić nasz organizm zużywa niemalże 25 % energii.

  1. Duża ilość wody

Aby efektywniej spalać kalorii musisz dostarczać do organizmu znaczną ilość wody. Jeśli będzie jej zbyt mało praca metabolizmu zmniejszy się.

  1. Czarna kawa

Kawa nie tylko pobudza umysł, ale i metabolizm. Jednakże pij ją zawsze bez cukru czy też śmietanki, które zawierają dużo kalorii.

  1. Zielona herbata

Zielona herbata jest niezbędna w diecie, albowiem zawiera substancje, dzięki którym zwiększa się tempo pracy metabolizmu. Warto więc ją pić regularnie jeśli jesteś na diecie.

  1. Unikaj głodówek

Wszelkie drakońskie diety wcale nie sprawią, że schudniesz. Przeciwnie odbiorą ci siły, osłabią organizm. organizm nie będzie miał wystarczającą ilość pokarmu aby pracować i spadnie jego tempo pracy.

  1. Ćwicz i męcz się

Wysiłek fizyczny świetnie sprawia, że tracimy kalorie i chudniemy. Przyspiesza przemianę materii dlatego z całą pewnością warto go włączyć do dnia codziennego.

  1. Silniejsze mięśnie

Aby chudnąć do pracy musisz zaangażować wszystkie mięśnie. Muszą być silne, aby pozwalały ci ćwiczyć.

  1. Przyprawy i ich moc odchudzania

Musisz wiedzieć, że również przyprawy pozytywnie wpływają na metabolizm. Warto sięgnąć po te ostre, jak chi lii, czy też pieprz. Świetnie działają na pracę układu trawienia.

  1. Więcej snu

Jeśli chcesz aby twój organizm dobrze funkcjonował przede wszystkim musisz być wypoczęty. Zadbaj więc o adekwatną ilość snu. Na pewno poczujesz się lepiej a przede wszystkim będziesz miał więcej sił do walki z nadwagą.

 

Leave A Response »