Jak schudnąć po 50 roku życia?

Aneta Rachwał - Adamczyk June 23, 2017 0
Jak schudnąć po 50 roku życia?

Po pięćdziesiątym roku życia mamy do czynienia ze sporymi zmianami w ludzkim organizmie. Przede wszystkim musimy wskazać na to, że metabolizm ulega spowolnieniu, a tym samym sprawia to, że mamy do czynienia z większą tendencją  do tycia. Zanim przejdziemy do aspektu związanego ze sposobem odżywiania się, chcemy wskazać na bardzo ważny aspekt, jakim jest badanie poziomu niektórych hormonów, w tym głównie chodzi nam o hormony tarczycowe. Nieprawidłowe działanie hormonów jest jednym z głównych elementów wpływających na zwiększenie naszych tendencji do tycia.

Właściwa dieta

Jeśli w tym aspekcie wszystko jest w porządku, warto skupić się właśnie na diecie. Oczywiście taka dieta, jaka była dla nas skuteczna, gdy mieliśmy lat dwadzieścia i trzydzieści, w tym wieku nie wchodzi w grę i nie będzie odznaczała się dla nas żadną skutecznością. My musimy pójść w nieco innymi kierunku, a mianowicie musimy wskazać na dietę niskokaloryczną, z niewielkim deficytem kalorycznym, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z nadmierną ilością przyjmowanych kalorii. Oczywiście powinna być ona na tyle zbilansowana, że nie zabraknie nam żadnych ważnych elementów jak chociażby mikroelementów oraz witamin. Owa dieta powinna być również dostosowana do naszego trybu życia oraz do aktywności fizycznej, która oczywiście powinna być obecna w naszej codzienności.

Regularne posiłki i aktywność fizyczna

Ważnym aspektem jest również to, aby nasze posiłki były regularne, aby nie były zbyt obfite, ale regularne. W ciągu dnia należy spożyć pięć posiłków, a to pozwoli nam uniknąć nadmiernego tycia, jak również może nam pomóc po prostu pozbyć się nadmiernej ilości kilogramów. Ważne jest także zadbanie o to, aby spożywać posiłki dobre pod względem jakościowym. Po pięćdziesiątym roku życia musimy zmienić nasze nawyki żywieniowe, ponieważ nasz organizm wykazuje zmienne zapotrzebowanie na różne składniki i jest ono znacznie różne od tego, z którym mieliśmy do czynienia we wcześniejszych latach. To na pewno pozwoli nam uzyskać pożądaną smukłą sylwetkę naszego ciała.

Leave A Response »