Odżywki spalające tkankę tłuszczową

Bartek M. January 22, 2016 0
Odżywki spalające tkankę tłuszczową

Za oknem króluje zima, zmuszając nas jednocześnie do noszenia sporej ilości ubrań. Czy już teraz zastanawialiście się nad tym, co pokażecie na plaży, kiedy owe ubrania będzie trzeba zdjąć? Cóż, pogoda nie zachęca, ale już teraz należałoby się zastanowić nad przebiegiem procesu redukcji wagi. Jest wiele prawdy w powiedzeniu, że „to lato weryfikuje naszą zimową aktywność”. Co prawda, do kalendarzowego lata pozostało jeszcze sześć miesięcy, aczkolwiek patrząc przez pryzmat redukcji, to bardzo mało czasu. Pamiętając o tym, że spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej to proces wieloaspektowy na który składają się przede wszystkim odpowiedni trening, zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość regeneracji, skupmy się na jednym z elementów diety, czyli suplementacji. W tym artykule weźmiemy na tapetę produkty, które mogą okazać się pomocne w procesie redukcji wagi. Zapraszam do lektury.

Odżywki na redukcję

Osoby przystępujące do redukcji wagi, borykają się najczęściej z totalnym brakiem energii, uczuciem ciągłego znużenia oraz swoistą niemocą, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Prawidłowe podejście do aspektu treningu, diety i regeneracji może całkowicie wyeliminować podane wyżej „skutki uboczne” redukcji. Należy pamiętać, o tym, że wraz z rozwojem rynku suplementów, powstało wiele wspaniałych produktów, które z powodzeniem można zastosować w przypadku tych ciężkich momentów. Do pierwszej zalecanej przeze mnie kategorii w trakcie procesu redukcji są spalacze tłuszczu. Produkty te zawierają szereg znanych oraz cenionych substancji jak np. kofeina, ekstrakt zielonej herbaty, l-teaninę, cayenne czy ekstrakt kakaowca. Zawarcie powyższych składników pozwala nie tylko na uzyskanie zastrzyku energii, ale przede wszystkim na podniesienie termogenezy oraz pozytywny wpływ na procesy metabolizmu w naszym ciele. Innymi słowy, spalacze tłuszczu to wielokierunkowe suplementy wspomagające proces redukcji.

W przypadku braku energii przed treningiem, z powodzeniem możemy zastosować suplementy przed-treningowe, czyli tzw. „pre-workouty”. Te wieloskładnikowe suplementy zawierają w swym składzie substancje podobne do spalaczy tłuszczy, ale i również te odpowiadające za większą wytrzymałość na treningu czy ogólną wydolność. Mowa tu o takich substancjach jak np. beta-alanina, l-arginina czy l-cytrulina. Suplementy przed-treningowe możemy z powodzeniem łączyć ze spalaczami tłuszczu, pamiętając przy tym o zdrowym rozsądku oraz indywidualnych predyspozycjach dotyczących reakcji na poszczególne substancje składowe.

Dieta na redukcję

Jak wspomniałem wcześniej, podstawą prawidłowej redukcji jest odpowiednia dieta. Ta z kolei składa się z konkretnych wartości kalorii oraz makroskładników. Z uwagi na szaleńcze tempo życia, zaspokojenie wspomnianych wartości bywa niekiedy trudne lub całkowicie niemożliwe. W zależności od naszych założeń, z powodzeniem możemy stosować odżywki białkowe jak np. białko serwatkowe (WPC), kazeinę czy izolat białka serwatkowego (WPI), celem uzupełnienia podstawowego makroskładnika budującego mięśnie czyli białka. Osoby, które w swej diecie opierają się na niskiej podaży węglowodanów, z pewnością będą zadowolone ze stosowania izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego. Odżywki te zawierają bowiem stosunkowo niewiele węglowodanów, w stosunku do zawartości białka w suchej masie produktu.

Podstawą zbilansowanej diety są nie tylko kalorie oraz makroskładniki, ale przede wszystkim witaminy oraz minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Z uwagi na fakt, iż dzisiejsza żywność jest wysoce przetworzona, co w praktyce oznacza pozbawienie jej elementarnych dla zdrowia witamin oraz minerałów, bardzo ważnym jest ich uzupełnianie. Proces redukcji z uwagi na niską podaż kalorii oraz makroskładników jest szczególnie narażony na braki w tym aspekcie. Z powodzeniem możemy stosować kompleksy witaminowe czy połączenie niezbędnych minerałów, jak np. w przypadku ZMA – mowa tu oczywiście o cynku, magnezie oraz witaminie B6.

Jak widać na przykładzie powyższego artykułu, proces redukcji może być z powodzeniem wspomagany różnymi suplementami, co ma pozytywny wydźwięk nie tylko na Waszej sylwetce, ale przede wszystkim zdrowiu. Pamiętajmy bowiem, że nadwaga to przyczyna wielu chorób oraz schorzeń w dzisiejszym świecie. Redukcja wagi powinna być swoistym „must be” nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim zdrowotnym.

Leave A Response »