Otyłość – konsekwencje wygodnego życia

Aneta Rachwał - Adamczyk January 25, 2018 1
Otyłość – konsekwencje wygodnego życia

Sport, ruch i zdrowe odżywianie. Kto z nas jako dziecko nie biegał całymi dniami, nie chodziło dużo, nie jeździł na rowerze, rolkach, nie skakał na skakance czy też nie grał w klasy lub podchody? Wtedy zdecydowanie mieliśmy bardzo dużo energii, której pozbywaliśmy się w sposób bardzo zdrowy, czyli poprzez ruch. Ale z czasem pojawia się lenistwo, wygodny tryb życia, rosnący konsumpcjonizm, coraz mniejszy ruch, a także różnego rodzaju fast foody, słodycze i słodzone napoje. W dzisiejszych czasach człowiek żyje szybko i nie ma dużo czasu. Zaczynają się problemy na początku z kilkoma kilogramami więcej na wadze, a potem coraz więcej i więcej. Od nadwagi przechodzimy do otyłości. A z tym nie ma już żartów. Możne ona mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Zdarza się oczywiście, że otyłość nie jest spowodowana z naszej winy, tylko np. poprzez złe działanie tarczycy czy też źle dobrane leki, bądź problemy z hormonami.

Zdrowy styl życia

W dzisiejszych czasach jest propagowany zdrowy sty życia oraz szczupła sylwetka. Nadwaga jest to nadmierna masa ciała, natomiast o otyłości mówimy, gdy tłuszcz przekracza 30% całkowitej masy ciała u kobiet i 25% u mężczyzn. A jakie są jej konsekwencje? Przede wszystkim miażdżyca, cukrzyca typu 2, nadciśnienie czy też niektóre rodzaje nowotworów. Nadwagę czy też otyłość widać przeważnie na pierwszy rzut oka, warto więc sprawdzić swoje BMI czy też udać się do dietetyka, aby stwierdzić jak dużo mamy kilogramów nadwagi. Ponadto przy otyłości możemy cierpieć na podniesiony cholesterol, możemy doprowadzić do uszkodzenia układu krwionośnego, stawów a także ich zwyrodnienia, trudności z oddychaniem, bezsenności, otłuszczenia narządów wewnętrznych, ogólnego osłabienia organizmu oraz niedoboru składników mineralnych. Przy próbie zrzucenia nadmiernych kilogramów, podczas otyłości, warto udać się po pomoc do dietetyka, a także skorzystać z rad trenera personalnego. Wprowadzenie powoli zdrowej i zbilansowanej diety, a przy tym zwiększenie ruchu zdecydowanie pomoże zgubić nadmierne kilogramy. Warto także pamiętać, aby było to robione zdrowo i z głową.

One Comment »

  1. GrubaZozia April 5, 2018 at 12:33 pm - Reply

    W moim przypadku otyłość to nie tylko problem kosmetyczny, ale także zdrowotny. Musiałam schudnąć 10 kg, inaczej mój problem z kolanem (zdaniem lekarza) nigdy nie minie. Udało się, oczywiście nie bez walki. Moją historię i sposób na utratę wagi opisałam na moim blogu: http://www.skuteczneodzywianie.pl/
    Odkąd osiągnęłam moją wymarzoną figurę, żywienie stało się moją pasją. Postanowiłam pomagać tym którzy chcą schudnąć, a nie wiedzą jak to osiągnąć. Darmowe porady dietetyczne pomogły już wielu osobom, co mnie bardzo cieszy i motywuje. Niektóre z tych osób w rewanżu, zgodziło się abym opublikowała ich e-maile na moim blogu, możesz zobaczyć ich historię odchudzania.Może i tobie pomoże. Odchudzanie zaczyna się w głowie, a razem łatwiej osiągnąć cel.

Leave A Response »