Owoc karamboli i jego właściwości

Aneta Rachwał - Adamczyk May 22, 2018 0
Owoc karamboli i jego właściwości

Określenie karambola jest nam na pewno znane, jednak niekoniecznie w odniesieniu do owocu. Od razu kojarzy nam się z wypadkiem i stłuczką wielu aut. Jedna w tym przypadku rozważymy zdecydowanie przyjemniejszą rzecz. Owoc ten po przekrojeniu przypomina gwiazdę. Wygląda to zdecydowanie bardzo interesująco i okazale. Przede wszystkim jest bardzo pyszna w smaku, dodatkowo zawiera dużo różnych wartościowych wartości i wartości odżywczych. Warto zdecydowanie włączyć ją do naszej diety.

Karambola i jej niezwykłe zalety

Karambola to inaczej oskomian pospolity. Zarówno miąższ jak i jej skórka są jadalne. Jest owocem słodkim, jednak ma kwaskowaty posmak. Z pewnością świetną informacją dla osób, które starają się zrzucić zbędne kilogramy będzie fakt, że posiada bardzo niewiele kalorii. Jest również bogata w przeciwutleniacze, głównie związki polifenolowe. Zawiera również bogate złoża błonnika jak również witaminy C. Dzięki zawartości błonnika będziemy mieć uczucie sytości przez dłuższy czas. Wpływa również na zmniejszenie szansy wystąpienia nowotworów jelita grubego. Ponadto usprawnia pracę jelit, a co za tym idzie wspomaga trawienie oraz łagodzi objawy zaparć, wzdęć i biegunki. Dodatkowo dzięki niektórym polifeonolom, wpływającym pozytywnie na naszą skórę, poprawi się jej poziom nawilżenia oraz zdecydowanie będzie mniejsza szansa, na wystąpienie zmarszczek. Zawartość witaminy C wpływa na zwiększenie się odporności naszego organizmu.

Karambola na cukrzycę

Zapobiega wystąpieniu cukrzycy oraz zespołu metabolicznego poprzez utrzymanie na stałym poziomie glukozy we krwi, zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, udary mózgu oraz miażdżycy, obniża ciśnienie krwi, ale wpływa też na obniżenie się poziomu toksyn w organizmie przez jej właściwości moczopędne, ma również działanie przeciwzapalne, które ma zastosowanie przy infekcjach dróg oddechowych oraz stanach zapalnych gardła. Poprawia również jakość snu. Spożywanie jej nie jest wskazane dla osób, które cierpią na problemy z nerkami. Karambola może bowiem wywołać takie skutki jak: dezorientację, drgawki, bóle głowy oraz nudności.

Leave A Response »