Pokrzywa i jej właściwości

Aneta Rachwał - Adamczyk July 25, 2019 0
Pokrzywa i jej właściwości

Pokrzywa jest uznawana jako chwast. Każdy omija ją z daleka, ponieważ dotknięcie grozi poparzeniem. Skutkiem jak pewnie każdy wie jest uciążliwe swędzenie i bąble na skórze. Jednak pokrzywa jest niezwykle zdrową rośliną. Jest bogactwem wielu witamin , mikroelementów oraz soli mineralnych. W aptekach jest szeroki wybór produktów na wypadanie włosów. Ich cena nie jest  niska a nierzadko są po prostu nieskuteczne. Tymczasem rozwiązanie rośnie często w pobliżu naszego domu.

Napar z pokrzywy

Wystarczy pić napar z liści pokrzywy aby poprawił się stan naszych włosów. Można stosować także jako płukankę. Nie tylko nasze włosy skorzystają na jej piciu. Pokrzywa rewelacyjnie wzmacnia nasz organizm, pomaga obniżyć cholesterol . Jest moczopędna, dlatego jej stosowanie jest wskazane przy  kamicy nerkowej. Pomaga w walce z dolegliwościami układu trawiennego korzystnie wpływając na prace trzustki , wątroby czy jelit. Można spotkać się z teorią ,że wstrzymuje rozrost komórek rakowych. Udowodniono ,że  działa na bóle kręgosłupa a jedynym skutkiem ubocznym jest wysypka po przyłożeniu pokrzywy. Wpływa korzystnie na produkcję czerwonych krwinek ,dlatego warto po nią sięgać przy anemii.

Działa także bakteriobójczo na choroby skóry np. trądzik czy czyraki. Warto korzystać zatem z jej właściwości wiosną czy latem , a na zimę można pokrzywę suszyć i nie straci ona swoich prozdrowotnych wartości. Jeśli nie mamy dostępu do pokrzywy , można ja zakupić w każdej aptece czy sklepie zielarskim a jest dużo tańsza niż leki .

Leave A Response »