Pomelo czyli pomarańcza olbrzymia

Aneta Rachwał - Adamczyk January 31, 2018 0
Pomelo czyli pomarańcza olbrzymia

Co to jest pomelo? Z pewnością dużo osób nie ma pojęcia, wręcz nie wie o jego istnieniu. A szkoda, bo historia tego niezwykłego cytrusa sięga aż 100 r.p.n.e. Wywodzi się z Azji mniejszej. Poza wielkością, wyróżnia się także bogactwem witamin, a także innych składników odżywczych, m.in. witaminy. Ma delikatny słodko-kwaśny smak. Trudno jednak jednoznacznie określić jej smak. Jest słodka niczym pomarańcz, ale także cierpka niczym grapefruit.

Dobre zdrowie i samopoczucie

Warto je jeść rankami, gdyż daje nam spore orzeźwienie. Czujemy się po nim naprawdę dobrze. Ponadto mamy wiele możliwości wykorzystania, od zrobienia mrożonej herbaty, po marynaty i sosy do sałatek. Pomelo ma swoich zwolenników i z pewnością nie będzie ono smakowało każdemu. Co ciekawe nie zawiera tłuszczu! Nie jest tez kaloryczne. Ponadto zawiera w sobie enzym, który wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Zawiera duże ilości błonnika. Jak wiadomo, błonnik zdecydowanie przyspiesza nasze procesy trawienne, a co za tym idzie, wspomaga również metabolizm. Koniec końców zbawiennie działa na nasze odchudzanie. Już po kilku kawałkach mamy uczucie sytości. Warto po niego sięgać przed posiłkiem, bo dzięki tej właściwości zjemy znacznie mniej. Dzięki zawartości witaminy C wpływa pozytywnie na nasz układ odpornościowy, wspomaga nas podczas przeziębienia, wspomaga krążenie i chroni przed udarem.

Witaminy i minerały

Ponadto pomelo zawiera bardzo dużo potasu, co wpływa prozdrowotnie na nasze serce i utrzymuje odpowiednie ciśnienie krwi. W soku ma pektyny, które wspomagają usuwanie z tętnic osadu, a co za tym idzie oddalają od nas ryzyko wystąpienia zawału serca. Zawiera w sobie także właściwości antyrakotwórcze, które mają zapobiegać wystąpieniu chorób nowotworowych w naszym organizmie. Bioflawonoidy są cenne w profilaktyce chorób nowotworowych, głównie jelit i trzustki. Eliminuje nadmiar estrogenu, dzięki czemu eliminuje rozprzestrzenianie się komórek raka piersi. Zawiera właściwości spowalniające starzenie się, łagodzi także kaca. Na jego bazie tworzone są leki na kaszel i niestrawność.

Leave A Response »