Skuteczne białko kazeinowe

Bartek M. September 1, 2016 0
Skuteczne białko kazeinowe

Stosowanie suplementów diety po to, aby przyspieszyć osiągnięcie określonych celów sportowych, jest jak najbardziej uzasadnione. Oczywiście rynek owych suplementów jest obecnie na tyle duży, że wielu z nas może mieć bardzo poważny dylemat dotyczący tego, co powinien wybrać. Wielu z nas sięga po białkowe odżywki sportowe i w wielu sytuacjach jest to jak najbardziej słuszne podejście. Odżywki białkowe wspomagają przyrost masy naszych mięśni, są niemalże nieodzowne w procesie redukcji tkanki tłuszczowej, są zasadniczo bezpieczne do stosowania przez większość z nas. Odżywek białkowych mamy oczywiście obecnych na rynku bardzo wiele, a więc tym samym możemy w tym miejscu zadać bardzo istotne pytanie dotyczące tego, która z owych odżywek będzie najbardziej odpowiednia dla nas. Oczywiście nie ma żadnej uniwersalnej odżywki sportowej, odżywki białkowej, toteż nie możemy powiedzieć, że którakolwiek odżywka białkowa będzie tą najlepszą. My w tym miejscu w sposób szczególny chcemy wskazać na odżywkę sportową znaną nam, jako białko kazeinowe. Czym jest i w jakich sytuacjach dobrze jest ją stosować?

Białko kazeinowe i jego rola

Bardzo ważnym dla nas faktem jest to, iż białko kazeinowe zawiera w sobie bardzo wiele niezbędnych dla nas aminokwasów, co w przypadku sportowców chcących zwiększyć swoją masę mięśniową ma bardzo szczególne znaczenie. Białko kazeinowe można tutaj śmiało porównać do bardziej nam znanego białka serwatkowego. Skąd bierzemy białko kazeinowe? Tak naprawdę mówimy w tym miejscu o najważniejszym z białek występujących w mleku. Zarazem również jest to jedno z najczęściej występujących białek w mleku. Dlaczego białko kazeinowe jest szczególnie cenione przez sportowców? Tutaj musimy wskazać na jeden bardzo istotny powód. Chodzi o to, iż kazeina ma bardzo wysoką odporność na kwaśne środowisko, z jakim stykamy się chociażby w ludzkim żołądku. Białko kazeinowe znacznie dłużej jest trawione od innych białek i tym samym znacznie dłużej jest wchłaniane.

Sportowa odżywka

Tym samym mówiąc o owym białku kazeinowym, jak najbardziej możemy wskazać na to, iż jest to sportowa odżywka niemalże doskonale nadająca się do spożycia przed snem czy też w innym momencie, gdy tego potrzebujemy. Długie uwalnianie aminokwasów do organizmu, do mięśni powoduje, że znacząco ograniczone są w tym momencie negatywnie postrzegane procesy kataboliczne. To jeden z najważniejszych powodów, dla których wiele osób trenujących sięga właśnie po tę, a nie po inną sportową odżywkę. Białko kazeinowe bardzo często swoją wysoką jakością jest porównywane do białka serwatkowego i jest to jak najbardziej słuszne. Różnica pomiędzy poszczególnymi suplementami diety przeznaczonymi dla sportowców polega na tym, iż białko serwatkowe posiada dosyć krótki czas wchłaniania, a białko kazeinowe wręcz odwrotnie. Tutaj mówimy o bardzo długim czasie wchłaniania. Tym samym mówimy o innym najlepszym czasie do przyjmowania poszczególnych odżywek. Białko kazeinowe należy nie tylko do tych najskuteczniejszych sportowych odżywek, ale ponadto również musimy powiedzieć, że jest to jedna z bezpieczniejszych sportowych odżywek.

Leave A Response »