Tłuszcze w żywieniu

Aneta Rachwał - Adamczyk December 16, 2017 0
Tłuszcze w żywieniu

Bardzo często nie myślimy o tym, co spożywamy każdego dnia. Dopiero w momencie pojawienia się określonych dolegliwości lub też określonego schorzenia, większą uwagę przykładamy do właściwego żywienia, do zdrowych nawyków żywieniowych. Mówiąc o diecie, możemy ją postrzegać na różny sposób, możemy rozważać obecność w owej diecie bardzo różnych składników. My w tym miejscu jednakże w sposób szczególny będziemy chcieli wskazać na obecność w tejże diecie tłuszczów.

 

 

Czy tłuszcz jest potrzebny?

 Przede wszystkim musimy od razu zaznaczyć, że owe tłuszcze są naszemu organizmowi potrzebne do tego, aby mógł on odznaczać się odpowiednim zdrowiem. Jednakże nie chodzi o każde tłuszcze, o każdy ich rodzaj. Na pewno powinniśmy mocno zastanowić się nad obecnością w naszej diecie tłuszczów zwierzęcych. Oczywiście jeśli są one obecne w pewnym ograniczonym wymiarze, to może to być korzystne, a przynajmniej nie będzie to miało wielkiego wpływu na nasze samopoczucie. Jednakże rzeczywistość w jasny sposób pokazuje, że spożywamy nadmierną ilość owych tłuszczów. Ma to bezpośrednie przełożenie na ilość zachorowan na nowotwory, na skalę zjawiska zawałów serca oraz innych chorób związanych z układem krążenia, jak również ma to bardzo duży wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Tym samym owe tłuszcze zwierzęce powinniśmy zdecydowanie ograniczyć. Natomiast jeśli chodzi o tłuszcze pochodzenia roślinnego, to na pewno możemy o nich mówić jako o zdecydowanie bardziej korzystnych dla naszego zdrowia i tym samym powinniśmy je w większej ilości umieścić w naszym codziennym jadłospisie.

Nienasycone kwasy tłuszczowe

Mówiąc o owych tłuszczach, będziemy chcieli ponadto chcieli wskazać na taki produkt, jakim są nienasycone kwasy tłuszczowe. To ten element naszej diety, który bardzo mocno nam pomaga w utrzymaniu dobrego poziomu zdrowia. Od naszej diety zależy bardzo wiele i musimy w sposób jednoznaczny podkreślić to, że jeśli chcemy mówić o dobrym zdrowiu, to przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią dietę, powinniśmy zadbać o to, aby nasza dieta była zgodna z wszelkimi zdrowotnymi normami.

Leave A Response »