Właściwości zdrowotne czarnych porzeczek

Aneta Rachwał - Adamczyk July 23, 2015 0
Właściwości zdrowotne czarnych porzeczek

Czarne porzeczki znane są ze swoich właściwości zdrowotnych, dlatego też na wiele schorzeń powinno się je stosować. Okazuje się, bowiem, że już w stu gramach czarnych porzeczek mieści się pokrycie naszego zapotrzebowania dziennego na witaminę C. W przeszłości w medycynie ludowej stosowane one były, jako doskonałe lekarstwo na infekcje dróg oddechowych, ale także na reumatyzm. Czarne porzeczki znakomicie można stosować także wówczas, kiedy borykamy się z problemem wypadania włosów oraz stosować wówczas, kiedy ugryzą nas meszki.

czarna porzeczka idealna dla zdrowia

Idealne dla zdrowia

Faktem jest, że czarne porzeczki są dla naszego zdrowia niezwykle istotnym elementem. Współcześnie poleca się je w leczeniu niedokrwistości, przyzębicy, czy też skazie krwotocznej. Dodatkowo możemy stosować je w zaćmie, złej krzepliwość krwi, oraz wypadaniu włosów i zębów. Warto także mieć na uwadze, że po ów napar można sięgnąć, jeżeli chcemy oczyścić nasz organizm z zalegających w nim toksyn.

czarna porzeczka w słoikach

Zamiast witaminy C

Okazuje się, że czarne porzeczki mogą stanowić idealną alternatywę dla witaminy C. Są one, bowiem najbogatsze w nią ze wszystkich owoców leśnych i ustępują jedynie owocom róży. Należy mieć także na uwadze, że są bogatym źródłem antyoksydantów, albowiem w ich składzie znajduje się duża grupa flawonoidów, jakie to hamują powstawanie w organizmie toksycznych związków. Z kolei związki te mogą prowadzić do powstania chorób nowotworowych. Czarne porzeczki jak widać mają wiele właściwości, lecz warto wymienić przede wszystkim:

  • Obniżenie poziomu cholesterolu we krwi
  • Hamowanie miażdżycy
  • Stabilizacja ciśnienia tętniczego
  • Działanie oczyszczające
  • Zwalczanie problemów żołądkowych
  • Zapobieganie krwawieniom i siniakom

Czarne porzeczki mają także właściwości moczopędne, a tym samym sprawiają, że nasz organizm o wiele szybciej może pozbyć się zalegających w nim toksyn. Dzięki regularnemu spożywaniu czarnych porzeczek bez wątpienia będziemy czuć się zdrowo i komfortowo.

Leave A Response »