Wpływ diety na wygląd skóry

Aneta Rachwał - Adamczyk April 10, 2019 0
Wpływ diety na wygląd skóry

Nawyki żywieniowe towarzyszące danej osobie są zauważalne gołym okiem. Specjaliści tej dziedziny są w stanie przy pierwszym kontakcie z człowiekiem stwierdzić, czy prowadzi on zdrowy tryb życia, i czy jego nawyki żywieniowe są odpowiednie. Okazuje się, że jeśli zawinimy w tym aspekcie, to nie pomogą  nam najdroższe kremy mające służyć poprawie wyglądu. A to wszystko za sprawą naszej skóry, która jest odzwierciedleniem wielu czynników, między innymi diety.

Skóra i jej kondycja

Najważniejszym czynnikiem, który ma swoje odzwierciedlenie w kondycji skóry jest nawadnianie organizmu. Zbyt mała ilość spożywanych płynów sprawia, że nasza skóra nie jest elastyczna, jest szorstka i pojawiają się na niej liczne wypryski, przebarwienia i inne uszczerbki  na urodzie. Osoby spożywające posiłki w barach szybkiej obsługi również nie mogą pochwalić się piękną cerą, mocnymi paznokciami i lśniącymi włosami. Dieta bogata w antyoksydanty pozwala na naturalną walkę ze zmarszczkami i jest o wiele skuteczniejsza niż drogie kremy, które najczęściej tylko zatykają pory i nie pozwalają skórze oddychać.

Dieta a cera

Lista produktów sprzyjających w tym aspekcie jest bogata. Warto wzbogacić swoją codzienną dietę chociaż o kilka produktów takich jak kurkuma, goździki, natka pietruszki, oregano, śliwki, orzechy, aronia czy imbir. Zrezygnowanie ze złych nawyków żywieniowych nie tylko wyjdzie nam na zdrowie, ale również zdecydowanie uatrakcyjni wygląd naszej cery. Pierwsze efekty będą zauważalne już po kilku dniach.

Leave A Response »