Zasady diety MIND

Aneta Rachwał - Adamczyk June 7, 2017 0
Zasady diety MIND

Jest to dieta, która na pewno nie jest bardzo wymagająca i która na pewno nie jest, bo też nie może być restrykcyjna. Nie jest to bynajmniej żadna dieta, która miałaby na celu poprawienie naszej sylwetki. Tutaj mówimy bowiem o poprawie funkcjonowania naszego mózgu oraz naszego układu nerwowego.

Dieta MIND

Inaczej mówiąc, dieta MIND jest sposobem odżywiania, który w głównej mierze jest kierowany do osób borykających się z chorobą Alzheimera. Nie jest trudna, jest bardzo łatwa do zastosowania, a poza tym również jest to bardzo zdrowa dieta. Nie możemy jej odnosić tylko i wyłącznie do choroby Alzheimera, ale także do wielu innych schorzeń związanych z pracą mózgu oraz z układem nerwowym. W diecie tej mamy polecane pewne grupy pożywienia i nie mamy stosowanych żadnych zakazów. W głównej mierze powinniśmy tutaj oprzeć się o produkty bogate w witaminy E, C, B, w antyoksydanty oraz kwasy tłuszczowe niskonasycone. Bardzo ważnym elementem jest w tym miejscu wprowadzenie bardzo dużej ilości warzyw i jest to jedna z głównych zasad owej diety. Tak naprawdę można powiedzieć, że owa dieta opiera się o grupę piętnastu produktów żywieniowych, spośród których dziesięć należy wprowadzić w codzienność, a odnośnie kolejnych pięciu, należy je zasadniczo ograniczyć. W pierwszej grupie mamy obecne takie produkty jak chociażby owoce jagodowe, orzechy, nasiona roślin strączkowych, różne warzywa, w sposób szczególny szpinak, brokuły, sałata, ryby, drób, produkty pełnoziarniste, wino oraz oliwa z oliwek.

Co ograniczać?

Mamy też wspomniane wcześniej produkty, które należy ograniczyć. Do tejże grupy produktów możemy zaliczyć ser, masło, margaryna, czerwone mięso, wypieki oraz słodycze, produkty smażone oraz produkty z grupy fast food. Dzięki stosowaniu się do powyższych zasad, dzięki stosowaniu tych produktów i unikaniu tych z drugiej grupy możemy mówić o znacznie lepszej kondycji naszego mózgu oraz naszego układu nerwowego. Dieta MIND zyskała bardzo dużą popularność i tym samym jest ona obecnie chętnie stosowana przez bardzo wiele osób.

Leave A Response »