Zgub 15kg w 7 dni! Cudowna metoda!

Michal January 13, 2017 0
Zgub 15kg w 7 dni! Cudowna metoda!

15 kilogramów mniej w ciągu 7 dni? Brzmi cudownie, nieprawdaż? Takimi rezultatami kuszą nas reklamy, które jak zauważyłem – dosłownie bombardują nas na praktycznie wszystkich portalach. Dla wielu z Was aspekt redukcji wagi, to nadrzędny cel, a jego wykonanie niekiedy bywa trudne. Czy rzeczywiście istnieją sposoby na pozbycie się tak dużej ilości kilogramów w krótkim okresie czasu? Zapraszam do lektury.

Redukcja wagi – podstawowe informacje.

Dla zrozumienia absolutnych podstaw aspektów związanych z przybieraniem lub utratą wagi, należy skupić się na kilku czynnikach. Po pierwsze – wskaźnik BMR (z ang. basal metabolic rate) określający ilość kilokalorii niezbędną do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych. Innymi słowy, BMR określa ilość pożywienia, którą musimy dostarczyć, aby wyjść na “zero”. Dobre kalkulatory BMR zawierają m.in. określenie stopnia naszej aktywności fizycznej (np. ten: http://ar.pl/kalkulatory/kalkulator-bmr/) Po wpisaniu podstawowych informacji otrzymujemy wynik. Zasada jest prosta – więcej kcal = tyjemy, zaś mniej = chudniemy. Tu nie ma wielkiej filozofii. Prosta i klarowna matematyka.

Przeszkody w trakcie redukcji.

Nie zawsze redukcja wagi jest tak prosta, jak opisałem to powyżej. Przeszkodą może się okazać układ hormonalny. Jak wiadomo, hormony regulują mnóstwo procesów w naszym organizmie. Szczególnie w przypadku kobiet, problem może pojawić się w przypadku niedoczynności lub nadczynności tarczycy. To najczęściej spotykany problem, który stanowi barierę w redukcji wagi. Ważnym jest zatem, aby dokonywać profilaktycznych badań, w tym badań hormonalnych. W ten sposób, niewielkim kosztem możemy dowiedzieć się wielu rzeczy o funkcjonowaniu naszego organizmu, w tym działać prewencyjnie.

Tempo redukcji.

Dochodzimy do sedna. Czy jest możliwość tak szybkiej redukcji wagi? Nie – to chwyt czysto marketingowy. Jakie jest bezpieczne tempo redukcji? Według różnych źródeł oraz własnego doświadczenia wiem, że to około 0,5 – 2,0kg na tydzień. Tempo to waha się i nie jest wprost proporcjonalne przez cały czas trwania redukcji. Na samym początku, po wprowadzeniu zdrowego jadłospisu w dużej mierze pozbywamy się nagromadzonej wody w organizmie. To wtedy notujemy spektakularne spadki wagi – do czasu. Należy pamiętać, że nasze ciało składa się z wielu tkanek, a w aspekcie redukcji możemy tracić nie tylko nadmierną tkankę tłuszczową, ale i również tkankę mięśniową. Wszystko zależy od jakości planu żywienia oraz treningu.

Leave A Response »