Zielony jęczmień w zdrowej diecie

Marcin B. June 6, 2017 0
Zielony jęczmień w zdrowej diecie

Dbałość o zdrowie jest bez wątpienia bardzo ważna. Dzisiaj w mediach i nie tylko w mediach istnieje powszechny trend stawiania na to, co naturalne, co zdrowe. Liczy się dobre zdrowie, samopoczucie, piękno zewnętrzne, smukła, atrakcyjna sylwetka ciała i piękny szeroki uśmiech. Aby móc to uzyskać, sięgamy po bardzo różne produkty, sięgamy po bardzo różne preparaty. Nie każdy z nich jest dobry, nie każdy z nich jest skuteczny, ale jeśli wskażemy na taki suplement diety, jakim jest zielony jęczmień, to jak najbardziej jest to produkt, który może nam pomóc w uzyskaniu lepszego zdrowia, lepszego samopoczucia oraz lepszego wyglądu. My jednak powiemy, że różnych prozdrowotnych suplementów diety mamy dostępnych bardzo wiele, a tym samym, dlaczego mielibyśmy sięgać akurat po ów zielony jęczmień? Powodów ku temu jest wiele, a wśród nich możemy chociażby wskazać na takie aspekty, jak chociażby:

  • działanie przeciwzapalne
  • działanie przeciwnowotworowe
  • działanie przeciwwirusowe
  • działanie odchudzające

Jak więc widać mamy tutaj do czynienia z bardzo wszechstronnym wspomaganiem naszego zdrowia. Młody, czyli zielony jęczmień jest bardzo bogatym źródłem bardzo wielu różnych składników. Wskażemy w tym miejscu na:

  • różne witaminy, w tym szczególnie witamina C,
  • różne składniki mineralne,
  • beta karoten, którego w owym młodym jęczmieniu jest nawet znacznie więcej jak w marchewce,
  • aminokwasy egzogenne, których nasz organizm sam nie jest w stanie wytworzyć,
  • duże ilości błonnika

Ilość błonnika jest bardzo ważna w kontekście osób, które pragną utracić określoną ilość tkanki tłuszczowej, które chcą się odchudzić. Wymieniliśmy kilka aspektów działania zielonego jęczmienia, lecz tak naprawdę moglibyśmy wskazać na znacznie więcej. Nie możemy bowiem nie wspomnieć o łagodzeniu boli stawów, bóli żołądka, o wpływie na nasz oddech, na odświeżenie naszego oddechu. Ponadto również jego przyjmowanie jest bardzo korzystne w takich schorzeniach jak cukrzyca, jak nowotwór jelita grubego, choroby serca, choroby układu krwionośnego, nadciśnienie tętnicze.

Spośród różnych prozdrowotnych suplementów diety, to właśnie te oparte w swoim składzie o młody jęczmień są bardzo skuteczne, są bardzo korzystne dla różnych aspektów związanych z naszym zdrowiem. Dodamy również, że zakup owego młodego jęczmienia nie wymaga dużych nakładów finansowych, co także jest bardzo ważnym elementem. Młody jęczmień jest dostępny w postaci sproszkowanego soku, względnie w postaci rozdrobnionej trawy jęczmiennej. Taka postać jest łatwa do spożycia, łatwa do przyjęcia. Sięgając po ów produkt, możemy zatem zadbać o bardzo różne aspekty związane z naszym zdrowiem, możemy odpowiednio zadbać o to, aby poziom naszego zdrowia był bardzo wysoki. Jeśli więc zdrowa dieta, to jak najbardziej warto włączyć w to zdrowe suplementy diety, a wśród nich na pewno na czołowe miejsce wysuwa się właśnie taki produkt, jakim jest zielony, młody jęczmień

Leave A Response »