Atak kolki nerkowej

Aneta Rachwał - Adamczyk March 16, 2018 0
Atak kolki nerkowej

Bez wątpienia na atak kolki nerkowej jest narażony każdy z nas. Nie możemy bowiem mówić w tym miejscu o czymś, co miałoby wynikać z jakichś uwarunkowań genetycznych, co mogłoby dotyczyć tylko niektórych, a innych nie. Współczesny sposób naszego życia, odżywiania się, a przede wszystkim stres powodują, że zagrożenie ową kolką nerkową jest dosyć spore. W jaki sposób się ona objawia i czy jest czymś groźnym? Oczywiście trudno jest ją całkiem zbagatelizować z uwagi na to, że objawia się ona brakiem możliwości oddania moczu oraz coraz mocniej nasilającym się bólem.

Silny ból kolki

Tym samym wobec tak silnego bólu po prostu nie możemy nie działać. Kolka nerkowa wynika z faktu zamknięcia dróg moczowych przez kamenie nerkowe, tudzież złogi piasku zalegające w tychże drogach moczowych. Jak wygląda leczenie? Wiele zależy oczywiście od wielkości owych kamieni nerkowych, aczkolwiek możemy mówić o konieczności leczenia w szpitalu jeśli zajdzie taka konieczność. W pewnych przypadkach jednakże wystarczającym elementem jest podanie leków rozkurczowych, silnych leków przeciwbólowych i pozostanie w domu przez pewien czas. W jaki sposób można się ustrzec przed ową kolką nerkową? Przede wszystkim należy każdego dnia zadbać o odpowiednią ilość przyjmowanych płynów, z tym, że nie chodzi tutaj bynajmniej o kawę czy też niezdrowe słodkie napoje, ale o herbatki, o wodę mineralną czy też o soki owocowe. Poza tym również ważnym elementem będzie zadbanie o to, aby w miarę możliwości unikać sytuacji stresowych.

Jak leczyć kolkę nerwową?

Oczywiście nie jest to takie łatwe, aczkolwiek powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby nie dopuścić do sytuacji, w której będziemy mieli do czynienia z atakiem kolki nerkowej. W przypadku jej wystąpienia powinniśmy wezwać lekarza. Początkowe objawy mogą nam czasem przypominać zapalenie wyrostka robaczkowego i to należy bezwzględnie wykluczyć, mieć pewność, że jest to właśnie kolka nerkowa. Jednocześnie też oczywiście należy zachować pełen spokój i nie wpadać w panikę, gdy ból coraz mocniej narasta.

Leave A Response »