Brak erekcji – mów o tym głośno!

Marcin B. September 7, 2020 0
Brak erekcji – mów o tym głośno!

Z zaburzeniami erekcji spotyka się średnio jeden na 10 mężczyzn. Jest to bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, jak ważna jest erekcja w ludzkim życiu. Jednak nie należy się załamywać, ponieważ impotencję można leczyć niezależnie od wieku. Dlaczego zaburzenia seksualne są tematem tabu? Jak je leczyć i w jaki sposób zapobiegać ich powstawaniu?

Zaburzenia erekcji – dlaczego są tematem tabu?

Niestety wszelkie zaburzenia seksualne w naszym kraju to temat tabu. Niewłaściwa edukacja seksualna sprawia, że wielu mężczyzn zmagających się z impotencją, nie leczy tego problemu. Wszystko ze względu na wstyd, lęk przed specjalistą czy niechęć w stosunku do środków farmakologicznych. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Na szczęście nie.

Diagnostyka impotencji polega przede wszystkim na zebraniu niezbędnych informacji przez lekarza. W tym celu specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad. Konieczne jest dokładnie zapoznanie się ze stylem życia, jaki prowadzi chory. Niezwykle ważna jest informacja od jak dawna trwają problemy z erekcją. Dodatkowo przydatna może okazać się informacja, dotyczącą leków, przyjmowanych przez pacjenta, ponieważ wiele z nich powoduje impotencję. Należą do nich:

 • leki antyhistaminowe
 • leki na niedociśnienie
 • antydepresanty i psychotropy
 • leki przeciwzapalne (np. Ibuprofen)

Badania na impotencję

kamagra paczkomatCzasami konieczne jest wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych. Dzięki nim zdiagnozowanie impotencji będzie dla lekarza dużo prostsze. W jakich przypadkach warto wykonać dokładną analizę?

 • urazy krocza – jeśli u chorego doszło do urazu krocza lub miednicy, konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych z oceną poziomu testosteronu.
 • pierwotne zaburzenia erekcji – jeśli zaburzenia erekcji występują u mężczyzny po raz pierwszy w życiu, warto wykonać badania laboratoryjne, aby ocenić co konkretnie jest przyczyną braku erekcji.
 • zaburzenia hormonalne – jeśli lekarz ma podejrzenie, że w organizmie mężczyzny dochodzi do zaburzeń hormonalnych, warto wykonać badanie poziomu testosteronu.
 • anatomiczne wady penisa – diagnostyka laboratoryjna jest konieczna, ponieważ po niej często zaleca się ingerencję chirurgiczną.

Leczenie impotencji

To jakie leczenie impotencji zaleci lekarz zależy od indywidualnego przypadku. Jednak zazwyczaj najskuteczniejsze okazują się środki farmakologiczne takie jak:

 • sildenafil
 • tadalafil
 • warfenafil

Ich regularne przyjmowanie potrafi natychmiastowo zniwelować problemy z erekcją. Dzięki temu możemy wrócić do regularności życia erotycznego i radości z seksu.

Istnieją inne metody, które pozwolą przywrócić erekcję. Jednym z nich jest zdrowa dieta, która jest bogata w witaminy, białka, węglowodany i zdrowe tłuszcze. To ona doda energii niezbędnej organizmowi. Równie ważny jest sen, który pozwala na regenerację i niezbędny wypoczynek. Nie należy zapominać o ruchu, ponieważ to on pobudza krążenie krwi i reguluje pracę organizmu.

Impotencja to choroba, która powinno się leczyć. Odpowiednia diagnostyka pozwala na szybką reakcję. Dzięki temu problemy z erekcją znikną, a radość z seksu powróci.

Leave A Response »