Czy libido jest dziedziczne?

Marcin B. June 14, 2020 0
Czy libido jest dziedziczne?

Tak naprawdę trudno jest jednoznacznie i z całą pewnością odpowiedzieć na to pytanie. Naukowcy nie odkryli zależności pomiędzy seksualnością człowieka oraz genetyką. Trzeba zatem powiedzieć, że zależności pomiędzy tymi dwoma zagadnieniami nie można ani potwierdzić, ani też wykluczyć. Jeśli jednak wierzyć naukowcom, to bardziej skłaniają się oni do stwierdzenia, iż poziom libido w dużej mierze zależy od pewnych nawyków, obserwacji. Tym samym jeśli rodzice otwarcie mówią o sferze seksualnej, jeśli dzieci widzą, że rodzice się przytulają, okazują sobie czułość, to w przyszłości chętniej będą podejmować współżycie seksualne.

Co mówi nauka?

Z drugiej strony jednak warto spojrzeć na to zagadnienie od strony naukowej. Mimo, że nie ma tutaj całkowitej pewności odnoszącej się do związku genetyki z poziomem libido, to jednakże w rzeczywistości coś na ten temat wiemy. Chodzi mianowicie o badania prowadzone nad fragmentem łańcucha DNA, który jest odpowiedzialny za ludzkie zachowania, w tym także za zachowania seksualne. Mowa jest tutaj o genie, który jest ukierunkowany na poszukiwania przyjemnych doznań. Receptor D4 w ludzkim łańcuchu DNA odpowiada za reakcję ludzkiego mózgu na zwiększony poziom dopaminy. Ten hormon jest odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności przez człowieka.

Skupić się na właściwym elemencie

https://www.oraljelly-kamagra.com/Być może byłoby to zbyt proste, aby wszelkie zachowania seksualne, aby obniżoną ochotę na seks tłumaczyć genetyką. W ten sposób sprowadzić można człowieka to w pewnym sensie zaprojektowanego, zaprogramowanego robota, a tak w rzeczywistości nie jest. Dlatego niezależnie od faktycznych związków pomiędzy poziomem libido oraz genetyką, należy podkreślić to, że większy wpływ na ludzkie zachowania seksualne, na poziom ochoty na seks ma wiele innych czynników. Mowa jest chociażby o:

  • – stresie,
  • – stosowanych lekach,
  • – stosowanym trybie życia,
  • – stosowanych używkach,
  • – stosowanej na co dzień diecie.

Jeśli ludzki organizm jest ociężały, jeśli ciągle brakuje mu energii, to trudno w tej sytuacji mówić o ochocie na seks. Człowiek w danym momencie bardziej skupia się na chęci odpoczynku, snu, regeneracji. Tym samym poprawa jakości w codziennym trybie życia jest tym elementem, nad którym w głównej mierze należy się skupić. Jeśli chodzi o genetykę, to tę kwestię, to jej powiązanie ze sferą seksualną należy pozostawić naukowcom i nie skupiać się na tym.

Można założyć, że w pewnym zakresie poziom libido jest uwarunkowany czynnikami genetycznymi, aczkolwiek nie ma na to bezpośrednich i niezbitych dowodów. Nauka nie uznaje jednakże próżni, a tym samym badania w tej sferze będą zapewne prowadzone i być może w tym względzie dokonane będą jakieś nowe odkrycia. O poziom libido należy zadbać we własnym zakresie dbając o codzienną dietę, dbając o aktywność fizyczną, unikając stosowania używek oraz dbając o odpowiednie relacje w związku, ponieważ ten element także ma bardzo istotny wpływ na sferę seksualną. Poza tym są to elementy, na które de facto człowiek ma bardzo duży wpływ.

Leave A Response »