Jak dobierać implanty zębowe

Bartek M. November 20, 2014 Comments Off on Jak dobierać implanty zębowe

Dziś w praktyce implanty zębowe są jedną z najlepszych metod pełnego leczenia stomatologicznego. Wiele osób interesuje się tym tematem jednak nie mają oni pojęcia o liczbie nowoczesnych rozwiązań jakie tylko dostępne są na naszym ryku. Jeśli, więc ktoś odczuwa problem z brakiem pełnego uzębienia to, wtedy powinniśmy podjąć mimo wszystko decyzję o konkretnym wyborze.

Po implanty wybierzmy się do Polski

Dawniej osoby w wieku 50-60 lat miały bardzo poważny problem z brakiem zębów. Jednym z powodów była bardzo duża cena zabiegów, a także mała dostępność w Polsce. Rozwój stomatologii sprawił, że liczba ogólnie wykonywanych zabiegów znacznie wzrosła prawie cztery razy. Dzisiaj społeczeństwo bardzo szybko starzeje się, ale powodem zwiększonej liczby tego typu zabiegów jest zwiększenie turystyki stomatologicznej. Mimo wszystko należy popatrzeć na statystyki. Pomimo faktu, że w naszym kraju wykonuje się ponad 100 tysięcy implantów rocznie jednak w Niemczech nadal jest to liczba około miliona zabiegów rocznie a rynek tam rozwija się najprężniej na świecie. Właściwie liczba ta jest tak duża ze względu na bardzo dużą liczbę pacjentów bezpośrednio zza granicy. Odpowiednia jakość usług, niższa cena i skuteczność. To właśnie sprawa, że warto korzystać z najlepszych metod, które pozwalają nam na leczenie braków zębowych. Z tego powodu osoby z zza zagranicy po prostu korzystają z lepszej opcji. W Polsce zawód implantologa jest dość popularny. Szacuje się, że w tego typu pracach bierze udział około tysiąca osób, które pracują w mniejszych i większych klinikach na terenie całej Polski. Współczesne rozwiązania dzielą się na 2 materiały, które występują w wielu wariantach w zależności od wyboru technologii. Implanty wykonane za pomocą takiego materiału jak tytan są bardzo trwałe. Implant zawsze ma służyć jako typowe naturalne zastąpienie korzenia zęba . Tam, gdzie powinien się on znajdować wszczepia się specjalną śrubkę, która składa się z tytanu i tlenku cyrkonu, a także i nie raz porcelany. Tylko taką podstawą musimy możemy nasadzić bezpośrednio na koronę zęba. W praktyce jest to ta część, która jest najbardziej widoczna podczas uśmiechu.

Tytan dobra rzecz

Zawsze wybiera się tytan, ponieważ wbrew wszystkim opiniom jest ma on bardzo wysoką trwałość mechaniczną ważne jest też to, że w jamie ustnej możemy liczyć na odporność na rozmaite warunki jakie mogą tak występować. Tytan to drogi materiał, ale mimo wszystko jest on obecnie tańszy niż jeszcze parę lat temu, ale nawet i taki spadek ceny nie sprawił, że podobne implanty są dalej poza zasięgiem przeciętnych ludzi. W przyszłości możemy liczyć na to, że tak zwane mosty protetyczne będą bardzo dobrą metodą leczenia braków w zębach, jeśli nie mamy wielu zębów. Wtedy możemy podejść do wszystkich prac zupełnie, inaczej i osadzić korony kilku zębów za jednym podejściem. Oszczędzimy w ten sposób nie tylko i czas, ale także i nerwy, które odgrywają w takich chwilach ważną rolę. Warto o tym pamiętać to bardzo istotne sprawy jakie tylko wchodzą dzisiaj w grę możemy się o tym sami przekonać wybierać takie rozwiązanie.

Comments are closed.