Jak działają preparaty na łagodzenie suchego kaszlu?

Bartek M. July 27, 2017 0
Jak działają preparaty na łagodzenie suchego kaszlu?

Kaszel suchy wbrew powszechnym mitom nie jest trudny do odróżnienia i wyróżnia go kilka cech. Zazwyczaj pojawia się na początku choroby, jest uporczywy i trudno go zahamować. W przeciwieństwie do kaszlu mokrego nie odczuwamy specyficznego “odrywania się” flegmy od gardła. W zamian czujemy jakby ugrzęzło nam piórko w przełyku, które cały czas daje o sobie znać, szczególnie podczas snu. Jak zwalczyć ten nieprzyjemny objaw i przyspieszyć proces przemiany kaszlu suchego w mokry? Podpowiadamy kilka domowych sposobów oraz sprawdzonych leków farmaceutycznych!

Zwalczenie suchego kaszlu jest konieczne i hamowanie go lub lekceważenie może mieć poważne skutki. Spowodowane jest to wydzielaniem wydzielaniem z organizmu chorobotwórczych drobnoustrojów podczas kasłania. Ponadto przewlekły kaszel suchy może oznaczać znacznie poważniejszego choroby niż zwykłe przeziębienie, może wskazywać nawet na choroby nowotworowe lub na nieprawidłową pracę serca.

Istnieje kilka domowych sposobów zwalczania suchego kaszlu i najpopularniejszym z nich jest syrop z cebuli. Jego przygotowanie wymaga jednak nieco czasu, zatem sięgnąć możemy także po miód czy propolis. Podczas przeziębienia najbardziej poleca się miód gryczany, świetnie złagodzi objawy kaszlu, ukoi podrażnione gardło, działa również antybakteryjnie. Warto spróbować także syropu sosnowego lub naparów z tymianku, prawoślazu, podbiału czy siemienia lnianego.

Domowe sposoby są jednak głównie dobrym pomysłem na łagodzenie objawów, samo sedno choroby nie zostaje jednak zwalczone, a bakterie w dalszym ciągu zalegają w naszym organizmie. Warto wspomóc się specjalistycznymi lekami.

Zatem co na kaszel dla dziecka i dorosłego? Wówczas warto wspomóc się specjalistycznymi lekami, a wśród nich znajduje się np. LevoPront, o działaniu którego nieco więcej można przeczytać na stronie Levopront.pl. Jest to wyjątkowy lek głównie dlatego, że w przeciwieństwie do innych hamuje kaszel w drogach oddechowych, a nie w centralnym układzie nerwowym.

Suchy kaszel może bardzo utrudniać sen, mówienie i codziennie funkcjonowanie, warto zatem jak najszybciej się z nim uporać.

Leave A Response »