Jak opóźnić powstawanie zmarszczek

Aneta Rachwał - Adamczyk December 16, 2018 0
Jak opóźnić powstawanie zmarszczek

Zmarszczki to zmora wielu pań w różnym wieku. Niekiedy bardzo młode kobiety żyją w ciągłym strachu, że przyjdzie taki dzień, w którym zauważą pierwsze tak bardzo niepokojące objawy starzenia. Dlatego zauważa się tendencję do co raz wcześniejszego im zapobiegania. Tymczasem zmarszczki to zupełnie naturalny proces, który dotknie każdej z nas. Za ich pojawianie się odpowiadają uwarunkowania genetyczne oraz to, w jaki sposób pielęgnujemy naszą skórę na co dzień. Ogromny wpływ na również dieta.

Odżywianie komórek

Prawidłowo odżywione i nawodnione komórki sprawiają, że nasza skóra będzie elastyczna i gładka, a tym samym mniej oporna na wszelkie oznaki starzenia. Reklamowane specyfiki w postaci kremów działają tylko zewnętrznie, a co za tym idzie krótkotrwale. Zdecydowanym wrogiem młodej cery chcącej jak najdłużej zachować swoją świeżość jest mocny makijaż. Zwłaszcza niebezpieczne jest długotrwałe i systematyczne nakładanie go, przy czym bardzo często zdarza się tak, że nie jest on odpowiednio zmywany. Nie pozwala on naszym komórkom oddychać. Brak tlenu będzie powodował wiotczenie komórek, przez co znacznie pogorszy się nasz ogólny wizerunek. Ogromne znaczenie w walce ze zmarszczkami ma jej nawilżenie po intensywnym demakijażu.

Wówczas nasza skóra jest bezbronna i potrzebuje dodatkowego, zewnętrznego nawilżenia. Stosowane specyfiki powinny być dobrane konkretnie do naszej cery dzięki czemu uzyskamy optymalne rezultaty. Jeśli nie jesteśmy pewne, jaki rodzaj skóry mamy, możemy zapytać dermatologa lub naszej kosmetyczki.

Leave A Response »