Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry u dorosłych?

Marcin B. June 29, 2016 0
Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry u dorosłych?

Atopowe zapalenie skóry to dolegliwość, z którą zmaga się nawet 3 % wszystkich dorosłych osób na świecie. Choroba nieco częściej dotyka kobiety niż mężczyzn i najczęściej występuje w rejonach miejskich w krajach wysoko rozwiniętych, w których skóra styka się z większą ilością zanieczyszczeń każdego dnia. Jak radzić sobie z tą dolegliwością?

Przyczyny i objawy atopowego zapalenia skóry u dorosłych

Atopowe zapalenie skóry u dorosłych jest najczęściej wrodzone i wiąże się z dysfunkcjami właściwości ochronnych skóry, między innymi z nieprawidłowym działaniem filagryny: białka odpowiedzialnego za prawidłową budowę komórek naskórka. Dolegliwość, nazywana inaczej egzemą, powstaje na skutek osłabienia połączeń pomiędzy komórkami skóry oraz braku prawidłowego nawilżenia. Osłabiona struktura sprawia, że skóra przestaje stanowić wystarczającą barierę ochronna przed drobnoustrojami, staje się także bardziej podatna na alergie i uszkodzenia, a także działanie antygenów. Typowymi objawami skóry są grudki, pęcherzyki i drobne, sączące się ranki, a także zaczerwienienie i reakcje alergiczne. U osób dorosłych atopowe zapalenie skóry często objawia się znacznym przesuszeniem oraz zgubieniem skóry, która w dotyku przypomina szorstką korę drzewa, a także swędzeniem, głównie w na twarzy, karku, dłoniach i stopach. W sytuacji, gdy objawy są

Skuteczne kremy na atopowe zapalenie skóry u dorosłych

Atopowe zapalenie skóry u dorosłych daje objawy, z którymi można skutecznie radzić sobie za pomocą kremu Bepanthen Sensiderm, który łagodzi świąd i zaczerwienienia, a także nadmierne przesuszenie. Dzięki technologi lipidów lamelarnych krem posiada strukturę zbliżoną do komórek białkowych naturalnie występujących w zdrowej skórze, a jego stosowanie przynosi szybką ulgę. Struktura blaszkowa sprawia, że preparat precyzyjnie dopasowuje się do struktury uszkodzonego naskórka, skutecznie zapobiegając przeznaskórkowej utracie wody i pomaga miejscowo nawilżać skórę. Duża zawartość naturalnych lipidów pielęgnacyjnych powoduje, że krem stosowany miejscowo łagodzi reakcje alergiczne i chroni przed organizm przed przenikaniem szkodliwych drobnoustrojów. Preparat należy stosować miejscowo na zmiany skórne, a dzięki jego składowi, który jest bezpieczny dla organizmu, można nakładać go wielokrotnie w ciągu dnia, zależnie od tego, jak intensywne są dolegliwości.

Z atopowym zapaleniem skóry u dorosłych można skutecznie walczyć za pomocą kremów łagodzących dolegliwości i przywracających naturalną barierę ochronną skóry. Warto stosować je regularnie, aby zapewnić sobie komfort podczas codziennych czynności.

Leave A Response »